2908-3905

Музична терапія для дитини – тонкощі використання.

Значення і переваги музики для дитини важко переоцінити. Ще відомий середньовічний лікар та філософ Авіценна зауважував, що спів і прослуховування музики є найкращим способом для збереження здоров’я. Але що таке музична терапія в сучасному житті та як її використовувати?

На початку двадцятого сторіччя вченими було проведено безліч досліджень, завдяки яким було встановлено, що класична музика та колискові є цілющими для дитини. Музика не тільки розвиває дітей, а й зміцнює їх здоров’я.Виявилося, що неспокійні діти повинні слухати мелодії зі спокійним ритмом – «адажіо», «анданте». В такому ритмі зазвичай написані другі частини класичних сонат та інструментальних концертів. Це може бути друга частина «Короткої нічної серенади» Моцарта, «Зима» з «Пір року» Вівальді, дует Лізи та Поліни з опери Чайковського «Пікова Дама», колискові.

Діти, які страждають від синдрому дистресу, які погано їдять, а іноді навіть уривчасто дихають, повинні слухати музичні композиції в темпі «алегро» та «алегро модерато» Моцарта, Шуберта, Гайдна. Наприклад вальси з балетів Чайковського «На трійці», його «Пори року», «Весна» з «Пір року» Вівальді, а також маршову музику.

Виявляється, що мелодія зі словами сильніше впливає на дитину, ніж мелодія без слів, а живий спів діє сильніше, ніж інструментальне виконання, записане на диск. Мова співу не має ніякого значення, новонароджені діти можуть з радістю слухати, наприклад, колискову Брамса або Різдвяні церковні співи на німецькій мові.

При всіх своїх незаперечних плюсах музична терапія має і свої протипоказання. Неможна використовувати її для дітей, які мають схильність до судом, дітей, що страждають від отиту та дітей, в яких різко підвищується внутрішньочерепний тиск. Окрім того, ні в якому разі не надягайте на дитину навушники. Наші вуха пристосовані до розсіяного звуку по природі. Недорозвинений мозок може отримати слухову травму в результаті прямого звуку.

Обов’язково слухайте музику разом з дитиною – дуже скоро ви помітите, який благотворний і зцілючий вплив вона має і на вас також.