fa9a11c912f537fd79a69350c2e64827

10 причин навчити дитину співати.

Професор Віденського університету Гертруд Берка-Шмід, який багато років займався вивченням голосової терапії та позитивного впливу співу на розвиток і становлення індивіду, стверджував, що батьки, які забороняють дитині співати через те, що в неї немає слуху, або через те, що їх дратує зайвий шум, завдають непоправної шкоди своїй малечі. Слухати та сприймати, а потім мати можливість висловити та проявити – всі ці дії мають життєво важливе значення для розвитку малюка.

Тож, навіщо вчити дитину співу? Ось відповідь:

  1. Спів у будь-якому випадку весь час присутній в житті дитини, він заповнює її дозвілля, допомагає організувати творчі сюжетні ігри – всі діти люблять співати, адже це, безумовно, найпростіший та найприродніший з усіх видів музичної діяльності.
  2. Вчені довели – інтелектуальний розвиток дитини, яка співає, проходить набагато активніше. Малеча вчиться швидше запам’ятовувати слова та встановлювати складні взаємозв’язки.
  3. Парадоксально, але – спів сприяє як вмінню концентруватися, так і вмінню розслаблятися, а це дуже важливі навички.
  4. Лікарі стверджують, що спів зміцнює імунну систему дитини, здоров’я та загальний тонус, позитивно впливає на роботу серця та щитовидної залози, адже це – психофізіологічний процес, пов’язаний з роботою життєво важливих систем, таких як дихання, кровообіг і ендокринна система.
  5. Під час співу в головному мозку виробляються гормони щастя – ендорфіни. Завдяки їм поліпшується настрій та з’являється відчуття радості. Через це спів є одним з найпотужніших антистресів.
  6. Голос дитини – природний інструмент, яким вона володіє з ранніх років. За допомогою цього інструменту можна багато висловити, багато про що розповісти. Якщо вчити дитину співати з дитинства, її голос набуває гнучкості та сили, які дорослому даються набагато важче.
  7. В процесі співу розвиваються такі музичні здібності як тембровий та динамічний слух, відчуття ладу, музичне та образне мислення, музична пам’ять.
  8. Спів здатен усунути певні дефекти мови, він розвиває артикуляцію та дикцію дитини.
  9. Професійні заняття співом, окрім всього, допомагають сформувати в дитини правильну поставу.
  10. Через спів дитина розвиває артистичні здібності, знаходить нові способи взаємодії зі світом.