1509547234_922

Улюблені історії: «Коти-Аристократи».

Сорок вісім років тому з’явилася ця романтична комедійна стрічка про сім’ю аристократичних французьких кішок.

Мультфільм розповідає історію кішки Герцогині та трьох її кошенят – Марі, Берліоза та Тулуза.  Дія стрічки розгортається в Парижі в 1910-му році. Власниця кішок, колишня оперна співачка, має намір залишити весь чималий статок своїм звіряткам – тільки після їх смерті в права спадщини може вступити дворецький Едгар. Почувши про це, Едгар організовує викрадення, щоб видалити кішок зі статусу спадкоємців. Герцогині та її кошенятам доведеться подолати безліч перешкод і небезпек, аби повернутися додому.

Ця історія заснована на казці Тома МакГауена та Тома Роу, яка була написана ще в 1953 році. В 1962 році цей сюжет вже був використаний в американському мультфільмі «Мурлика» режисера Ейба Левітова. А ось «Коти-Аристократи» стали двадцять третім  та останнім повнометражним фільмом студії Disney, в створенні якого брав участь сам Уолт. Дісней бачив начерки до цього мультфільму та незадовго до своєї смерті в грудні 1966 схвалив виробничий план. Ця чудова музична мультиплікаційна комедія вважається однією з десяти кращих картин Діснея.

До озвучення ролей в стрічці були залучені  зіркові Єва Габор, Філ Харріс, Стерлінг Холлоуей, Ненсі Кулп, Пол Вінчелл та ін. Над адаптацією історії працювали Кен Андерсон та Ларі Клеммонс. Анімацію персонажів створили легендарні майстри, які наразі входять до «Дев’ятки діснеївських старих» – Мілт Кал, Оллі Джонстон та Френк Томас. Музику до мультфільму написав Джордж Брунс, який працював над багатьма стрічками студії та чотири рази був номінований на «Оскар».

Ще в 2007 році на студії було заплановано випуск продовження мультфільму, «Коти-Аристократи -2». Але після того, як студія Діснея придбала студію «Pixar» і припинила всі проекти, не пов’язані з лінією споживчого товару, створення другої частини було відмінено. Маємо надію, що найближчим часом автори Disneyповернуться до ідеї відродження улюблених персонажів.