01_BTz233k

Цікава математика.

Як просто навчити дитину рахувати і прищепити малечі любов та інтерес до такої складної науки як математика? Звичайно, за допомогою гри. Ми зібрали для вас найцікавіші та найефективніші навчальні математичні ігри та вправи, які напевно сподобаються вашому малюку.

Що таке нуль?

Пояснити дитині, що таке «нуль», можна за допомогою таких запитань: «Скільки риб на дереві?», «Скільки слонів можна покласти до кишені?», «Скільки на вулиці динозаврів?». Також можна покласти на стіл п’ять, наприклад, кубиків, прибирати по одному, та запитувати в дитини, скільки кубиків залишилося, доки не залишиться жодного – 0.

Перерахуймо все на світі.

Продемонструйте дитині можливості усного рахунку, привчайте рахувати в побуті – скільки сходинок до вашої квартири, скільки яблук ви купили в магазині, скільки на столі чашок, скільки квітів на підвіконні, скільки лавок біля дому, тощо.

В кого більше?

Покладіть до вази горіхи, цукерки або ґудзики. Візьміть гральний кубик, запропонуйте дитині такі правила: гравці по черзі кидають кубик, та беруть з вази стільки предметів, скільки крапок випадає на кубику. В фіналі гри всі підраховують, скільки в них горіхів (цукерок), виграє той, в кого найбільша кількість предметів.

Вгадай, скільки.

Покладіть на стіл декілька монеток (горіхів, паперових кружечків). Запропонуйте дитині на око визначити, скільки перед ним предметів. Після цього дитина має порахувати предмети та порівняти з тією цифрою, яку вона назвала спочатку.

Порахуй.

Запропонуйте дитині покласти на стіл певну кількість іграшок, не називаючи точне число. Наприклад: «На один більше, ніж три», «На два менше, ніж п’ять», «На три більше, ніж шість». Складність завдання залежить від віку дитини та її навичок.

«Плюс», «мінус», «дорівнює».

Розкажіть дитині, що коли іграшок стає більше, це називається «додати», «скласти». Коли предметів стає менше, ми називаємо це «відняти». Запропонуйте дитині коментувати вголос те, що вона робить, виконуючи ігрові завдання. Кожен раз можна говорити по-різному: “Один плюс два дорівнює три” або “До одного додати два буде (вийде) три”.

Ваша любов та терпіння напевно стануть запорукою успіху і дуже скоро ваш малюк порадує вас першими досягненнями.