4bfe9873ff58983fca7af755db4ae8e4_XL

День Св. Валентина. Таємниці історії.

Ми самі, мабуть, не помітили, як щільно вкоренився в нашому побуті День Закоханих. Тож ким насправді був той Валентин та які таємниці зберігає це свято?

Вважається, що День святого Валентина існує вже більш ніж 16 століть, але свята Кохання були відомі ще раніше – в часи стародавніх язичницьких культур. Але чому сучасне свято має саме таку назву? Існує декілька версій.

Відповідно до одного з найбільш відомих переказів, Валентин був простим християнським священиком і жив в епоху Римської імперії. Він був молодим гарним хлопцем, мав добре і відкрите серце і ніколи не відмовляв у допомозі. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його величних планів – шлюби, адже одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як прогодувати свою сім’ю. Тож, аби зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняв легіонерам одружуватися. Але Валентин продовжував таємно вінчати закоханих солдатів та їх обраниць. Слава про нього рознеслася по всьому Риму, Валентина було заарештовано, та – страчено – саме 14 лютого. Після його смерті в тюремній камері було знайдено лист Валентина до дочки тюремника – з освідченням в коханні.

За іншою версією Валентин був єпископом в місті Інтерамна і його також було вбито за наказом імператора. Через роки його було канонізовано католицькою церквою, а в 496 році римський Папа Геласиус  оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні).  Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Серед європейців це свято прижилося ще з 13 століття, в США – з 18-го. До України День всіх Закоханих прийшов набагато пізніше, але встиг стати традиційним і завоювати чималу популярність– особливо серед молоді.