4a4798af5cacd06b7d10abbebe991244

Disney створює фантастичні кінотехнології.

Фахівці з лабораторій Disney Research представили дивовижну систему, здатну повністю змінити підхід до акторського гриму.

Розроблена система Makeup Lamps здатна в режимі реального часу проектувати зображення поверх обличчя людини з мінімальною затримкою.Система проектування зображення призначена для студійного використання, вона  здатна відображати поверх обличчя актора так званий «макіяж» або театральний грим, чи посилювати його міміку для стороннього спостерігача. Реальне використання систем, подібних до Makeup Lamps, зазвичай обмежене через недосконалість технології, оскільки існує відчутна затримка між зчитуванням поточного виразу обличчя і моделюванням зображення на його основі. Однак дослідникам з Disney Research вдалося зменшити цю затримку.

Для того, щоб оптимізувати відображення «макіяжу» в реальному часі, дослідники використовували камеру і проектор з однаковими лінзами, а світло проектора через розділову пластину спрямовували в камеру, що була встановлена перпендикулярно, аби створити ілюзію того, що камера знаходиться в тій же точці, що і проектор. Завдяки цьому досягається мінімальне зміщення зображення, яке зчитується та яке відображається. Окрім того, автори застосовують фільтр Калмана при моделюванні зображення, щоб передбачати зміну міміки актора.

Взагалі, ідея накладення зображення на існуюче обличчя або заміна його на інше не є принципово новою. Технологія захоплення руху досить давно використовується, наприклад, в кіно. Основний мінус такого підходу полягає в тому, що потрібно використовувати безлічі датчиків або візуальних маркерів на ключових точках: носі, губах, вилицях і бровах. Останнім часом з’явився новий підхід, заснований на побудові 3D-моделі обличчя за допомогою датчика глибини, що дозволяє накладати різні зображення на обличчя актора або повністю замінити його на інше.