disney-banner

Disney – володар Голівуду.

20 березня відбулася подія, яка назавжди змінила світову медіаіндустрію – Walt Disney Company поглинула холдинг 21st Century Fox. Відтепер саме від студії Дісней буде залежати переважна більшість того, що ми бачимо на кіно- і телеекранах.

Вперше про можливу покупку активів студії Fox було оголошено ще в грудні 2017 року. Нарешті сторони дійшли згоди щодо ціни ($ 71,3 млрд.) та вирішили усі юридичні питання. Наступні півтора руку Міністерство Юстиції США перевірятиме угоду на предмет відповідності антимонопольному законодавству. Та, здається, студія Disney вважає цей процес простою формальністю – банер офіційного сайту студії вже оновлено, на ньому класичні диснеївські герої зображені поряд з персонажами, які ще тиждень тому належали студії-конкуренту. Поряд з Міккі Маусом ми бачимо Дедпула, з Капітаном Марвел – Барта Сімпсона, з ковбоєм Вуді – героїв фільму «Аватар» тощо.

Відтепер студія Disney володіє усіма підрозділами студій ХХ Century Fox та ХХ Century Fox Television. Тобто вся кіно- і телепродукція Фоксів віднині майже повністю контролюється Діснеєм (за виключенням кабельних каналів Fox News та Fox Sports). Відповідно всі права на такі легендарні кінофраншизи як «Міцний горішок», «Аватар», «Титанік», «Один вдома», «Хижак» та «Чужий» також належать Disney. Особливо важливий для студії момент – це фільми Фоксів, зняті за коміксами. Від цього дня діснеївську сім’ю Marvel поповнить Дедпул, Фантастична четвірка, Росомаха та інші Люди Х.

Не менш популярними є і телевізійні продукти, які тепер належать Disney – «Секретні матеріали», «Американська історія жахів», «Сімпсони», «Фарго», «Футурама», «Гріфіни» та ін..

Досі невідомо, що саме змусило компанію витратити такі величезні гроші – адже на окупність придбання піде багато років. Окрім того тепер студія повинна скласти графік релізів таким чином, щоб одні фільми не конкурували з іншими. Вірогідніше за все це було зроблено заради боротьби з Нетфлікс – головним конкурентом Disney.

Питання ж, яке тепер на дає спокою прихильникам студії – чи стане, наприклад, Ліза Сімпсон принцесою Діснея? Але про це нам невідомо.