Disney замінить каскадерів на… роботів.
Кінокомпанія Disney презентувала перші версії роботів, які здатні виконувати різні трюки в повітрі і корегувати траєкторію свого польоту.
Всім відомо, що професія каскадера – виконавця складних та небезпечних трюків – доволі рідкісна. Французьке слово “cascadeur” дослівно перекладається як трюкач, любитель ризику. На разі неможливо точно встановити, коли саме виникла ця професія. Дехто вважає, що каскадерський рух виник із розвитком кінематографу, приблизно в 1910 році. За іншою версією каскадери виросли на театральних підмостках та відповідали за постановки трюків ще в балаганних театрах.
Трюки – це один з найбільш видовищних і хвилюючих моментів в будь-якому фільмі чи постановці. Проте всі вони вимагають спеціальної підготовки і знань, професійних умінь і спеціальних пристосувань, якими необхідно вміло користуватися. Окрім того – професія каскадера стоїть на шостому місці в топ-10 найнебезпечніших професій в світі.
Тож, аналітики студії Disney довго міркували над тим, як зменшити ризики на зйомочному майданчику та убезпечити власних працівників. І от, в травні цього року було презентовано першого робота на ім’я Stickman, який вміє виконувати сальто назад та інші трюки, а також здатний контролювати свої рухи.
Другий робот студії – Stuntronics – який з’явився в червні, є більш автономним, має вбудовані акселерометр, гіроскоп і численні лазери. Робот може висіти на тросі і виконувати різноманітні трюки в повітрі. Своє приземлення робот спрямовує і коригує за допомогою датчиків. Він здатний контролювати в польоті свою позу, траєкторію руху і центр мас.
Обидва роботи мають анатомічну будову, подібну до людської, такі частини конструкції, як “ноги” і “руки” є повністю рухливими і здатними згинатися в “суглобах”. Варто відзначити, що обидва роботи були створені фахівцями департаменту, що був заснований 10 років тому для вивчення віртуальної реальності, робототехніки та інших новітніх технологій. Розробники стверджують, що на екрані роботи виглядають реалістичніше і природніше за комп’ютерну графіку. Подальший розвиток таких технологій надасть кіноіндустрії можливість уникнути ризику травмування людей, адже згодом сучасні роботизовані механізми зможуть повністю замінити професійних каскадерів на зйомках динамічних кінофільмів.
Крім зйомок у кіно, роботів можна використовувати в розважальних атракціонах парків Disneyland.
Точної дати, коли це стане можливим, компанія поки що не повідомила.