58b58b38-c65d-4081-83a2-87cd58774c2d

Дивне слово «гігієна».

Кожна мама хоче, аби її малюк завжди був чистим і охайним. Особливо гостро питання гігієни дитини постає перед батьками, коли малюк йде до школи і стає більш самостійним.

Чиста дитина швидше виросте здоровою дитиною, і саме тому гігієнічні процедури повинні стати звичкою у вашого малюка. А ви маєте допомогти малечі та стати для нього показовим прикладом.

Хороша гігієна це не просто чистий і презентабельний зовнішній вигляд вашої дитини, а й активний спосіб профілактики поширення захворювань. Це так само зрозуміло як: чиста дитина – здорова дитина. Правильна гігієна є життєво важливою для дітей шкільного віку, тому що більшість хвороб, які дитина приносить зі школи, передаються через мікроби, що існують на руках, губах і в слизовій оболонці носа. Якщо дитині закласти основи гігієни в ранньому віці, це стане запорукою чистоти і здоров’я в подальшому. У період статевого дозрівання необхідність підтримки гарної гігієни стане ще більш очевидною, тому що гормональні зміни призводять до сильних запахів тіла, підвищеної жирності шкіри і волосся. Не чекайте, доки важливість гігієнічних процедур стане очевидною. Допоможіть дитині вже сьогодні засвоїти основи гігієни.

Коли справа доходить до мікробів, немає більш швидкого способу їх поширення, ніж через руки. Підкресліть важливість миття рук всіх членів сім’ї – зокрема дітей, яким нічого не варто чхнути в кулачок, а потім відразу ж брати іграшки.

До 6 років малюк повинен повністю освоїти всі процедури особистої гігієни. Він повинен звикнути до них, виконувати без допомоги і нагадування батьків. Також шестирічний малюк повинен щодня вмивати обличчя і шию два рази в день (вранці і ввечері), а також по потребі, наприклад, після обіду або прогулянки, якщо дитина забруднилася. Також перед сном дитині необхідно помити ноги, якщо в цей день вона не приймає ванну. Ноги потрібно мити з милом і витирати їх спеціальним рушником. Ці процедури дитина цілком може виконати сама, завдання мами – проконтролювати. Раз на місяць дитині потрібно підстригти нігті на ногах. Ніс потрібно чистити по потребі, коли він забитий. Вушка рекомендують чистити один раз в тиждень, використовуючи ватні палички з обмежувачами. Ці процедури досить складні, тому дитина може робити їх з батьківської допомогою.

Пам’ятайте, що всі гігієнічні навички, яких малюк набуває в дитинстві, дуже знадобляться йому в подальшому для організації якомога більш продуктивної роботи і здорового способу життя!