stikery-donald-dak

Корисні звички для продуктивного навчання.

Ось і розпочався черговий навчальний рік. Яким він стане для наших малеч – тих, хто вже перейшов до другого або навіть третього класу, та для тих, хто вперше переступив шкільний поріг? Ми зібрали для вас приклади креативних навичок, які допоможуть дитині що найшвидше адаптуватися в школі та перетворити навчання на приємну та цікаву гру.

Читання вголос

Американські вчені з невеличкого містечка Цинциннаті на практиці довели, що читання вголос безпосередньо впливає на розвиток дитячого мозку. Під час такого читання задіяні ті частини мозку, що відповідають за аудіо-сприйняття. Вчені провели багато експериментів, аби остаточно встановити – навіть прості звуки позитивно впливають на формування мовлення та запам’ятовування в дитини. Коли ж звуки промовляються під час читання, вони мають втричі ефективнішу дію, адже вони «прив’язані» до простих фраз із книги. Також вчені впевнені – аби прищепити дитині любов до читання та розвинути уяву, батьки мають читати книги разом із малечею.

Користь настільних ігор

В цьому питанні вчені теж дотримуються однієї думки – будь-які настільні ігри благотворно впливають на процес формування характеру та навичок дитини. Економічні ігри на кшталт «Монополії» розвивають стратегічне мислення та увагу, будь-які головоломки та «настолки» з кубиками формують просторове та логічне мислення, розвивають аналітичні навички та вміння бачити на декілька ходів уперед.

Уява

Вчені з Тель-Авіву провели цікавий експеримент із дітьми 6 – 9 років. Метою експерименту було встановлення залежності абстрактного мислення дитини від ступеню віддаленості об’єктів. Першій групі дітей демонстрували зображення предметів різної величини, де кожний з предметів був більший за попередній (олівець, зошит, парта, будинок, місто, острів, планета, Всесвіт, тощо). Другій групі демонстрували зображення предметів від більшого до меншого. Після цього діти проходили тест на рівень креативності. Перша група, яка спостерігала, як світ «розширюються» від класної кімнати то Всесвіту, давала кращі результати в кожному з випадків. Спосіб мислення «назовні» допомагає дитині побачити предмети та явища з різних боків, допомагає вивести спосіб мислення за звичайні межі, і уява – перший помічник в цьому. Не обмежуйте фантазій малечі, стимулюйте її уяву, провокуйте та підтримуйте. Будьте впевнені – ніякі шкільні завдання ніколи не стануть для неї проблемою.