112

«Король Лев». Згадати все.

Вже 18 липня на великих екранах країни ми побачимо нарешті художню стрічку «Король лев». Цю прем’єру без перебільшень можна назвати одною з найбільш, а може – і самою очікуваною за останні декілька років. Загалом, в цьому немає нічого дивного, адже батьки, які із захопленням та співчуттям спостерігали за пригодами хороброго Сімби ще в дитинстві, на разі поведуть власних діточок знайомитися із улюбленими персонажами. Тож – пропонуємо пригадати, що ми знаємо про легендарного «Короля Лева».

Ця стрічка, яка побачила світ в червні 1994-го року, стала 32-им класичним повнометражним мультфільмом Disney. Після випуску мультфільму «Рятівники в Австралії» сценаристи студії вирішили створити історію, події якої розгорталися б в Африці, а головними героями стали могутні леви – королі савани. Розробляти ідею взявся сам Чарлі Фінк, віце-президент студії Дісней.  В первинному варіанті сценарію в основі сюжету лежала війна між левами та бабуїнами, акценти мали бути зроблені на документальності та достовірності стрічки.

Але на щастя в роботу сценаристів втрутився майбутній режисер мультфільму – Роб Мінкофф. Роб надихнувся біблійною історією Йосипа та Мойсея, а також (що не дивно) Шекспірівським «Гамлетом», тож, саме завдяки ньому і з’явився остаточний варіант сценарію майбутнього фільму-мюзиклу.

У створенні «Короля Лева» брало участь понад 600 художників і аніматорів, їм доводилося вивчати повадки реальних тварин і консультуватися з експертами по дикій природі, а самі землі прайду були змальовані з Кенійського Національного парку.

Сьогодні це звучить дивно, але багато хто з членів групи, що працювала над створенням картини, дуже сумнівався в її успіху, вважаючи історію левеняти Сімби, звинуваченого дядьком у вбивстві батька, недостатньо перспективною. Однак реакція публіки на вихід фільму виявилася просто неймовірною – донині «Король Лев» є третім найкасовішим мультфільмом всіх часів і народів та найуспішнішим проектом в історії світового кіно. Важливу роль в цьому зіграла приголомшлива музика Елтона Джона і Ханса Цімеера – завдяки їй «Король Лев» завоював двох «Оскарів», три «Золотих глобуси» і три «Греммі».

 

Фільм має кілька продовжень: «Король Лев-2: Гордість Сімби», «Король Лев-3: Хакуна Матата», «Король Лев: Тимон і Пумба». На разі – з нетерпінням чекаємо на вихід художнього фільму-ремейку і не сумніваємося – він буде неперевершеним!