sm54-mikki-hiiri-julkkisnaamari

Лайфхак для батьків: як навчити дитину читати? Частина 2.

Ще декілька цікавих та корисних порад, що допоможуть вам привчити дитину до читання.

Гарний приклад.

Навіть якщо вам вдалося зацікавити дитину книжками, вона читає з захопленням та радістю, вона може швидко втратити інтерес, якщо не бачитиме перед собою взірця. Докладіть зусиль, аби дитина бачила вас за читанням — хоча б декілька хвилин щодня! Читайте журнал, кулінарну книгу, роман, Біблію… вибір за вами! Але покажіть своїй дитині, що читати — це те, що мають робити навіть дорослі. Пам’ятайте про те, що діти дуже часто вчаться на нашому прикладі.

Пошук літер.

Так звані написи у довкіллі – вивіски на фаст-фудах, етикетки, дорожні знаки, одяг, журнали тощо – є прекрасним посібником по читанню. Адже напис, який дитина бачитиме щодня, пробудить в неї інтерес та цікавість. Вивчення літер за допомогою «написів у довкіллі» є набагато ефективнішим, ніж застосування карток чи абетки.

Сфери чуття.

Діти вчаться краще, коли активовано різні сфери розвитку. Ось чому практичне навчання сприяє кращому запам’ятовуванню та концентрації уваги. Якщо дитина зацікавилася літерами, почніть впроваджувати заняття, що активують якомога більше чуттів. Пам’ятайте, що вивчення назв букв є не таким важливим, як вивчення звуків. Є безліч способів, як активувати різні сфери розвитку для розпізнавання літер і навичок раннього читання. Аплікації з алфавіту допоможуть дитині навчитися асоціювати форму букви зі звуком, до того ж вони розвивають дрібну моторику коли ви вирізаєте, клеїте і творите! Ігри, де використовується велика моторика (наприклад, брязкання брязкалом на відповідну букву), є також чудовим способом активувати рух. І, звичайно, кожна дитина любить пісні та рими! Дізнайтеся більше про сильні сторони й інтереси своєї дитини і виберіть заняття, які пасують саме їй.

Пам’ятайте, що мета батьків полягає в тому, щоб діти розуміли, що саме вони читають. Інакше читання принесе їм мало користі. Коли ми заохочуємо дітей думати й аналізувати щойно прочитану книжку, то мимоволі моделюємо їхнє майбутнє самостійне читання.