А-знаете-ли-вы-почему-Микки-Маус-носит-белые-перчатки

Мамина втома. Що робити?

Як то кажуть – «батьки це теж люди» і вони теж мають право на втому. І якщо тато може відпочити від домашніх справ на роботі, або зустрітися з друзями, матусям в декреті такі задоволення зазвичай недоступні. Особливо в тому випадку, коли турбота про малечу лежить тільки на її плечах, немає ані бабусь, ані помічниць чи нянь. Коли руки опускаються, хочеться сховатися під ковдрою та заплакати – час вживати заходів, аби не почалося емоційне вигорання. В мами, як відомо, не буває відпустки, але якщо нерви на межі – цей сигнал організму не можна ігнорувати.


Ось декілька дієвих способів, які допоможуть мамі підбадьоритися і відчути себе людиною.

Відіспитеся. Залиште всі домашні справи, не заходьте до Інтернету, відкладіть телефон. Намагайтеся спати максимально довго: лягайте та прокидайтеся разом із дитиною та існуйте за її графіком як мінімум тиждень.


Полінуйтеся. Якщо вам взагалі вже нічого не хочеться – стрес на підступах. А він ніколи не приходить один, завжди з хворобами. Щоб не захворіти дозвольте собі кілька днів полінуватися. Попросіть чоловіка або маму забрати дитину на декілька годин на прогулянку, а самі – полежіть, подивіться улюблені серіали, або просто послухайте тишу.


Їжте. Матусі часто перехоплюють щось на ходу або сидять на дієті, аби схуднути. Інша крайність – неправильне і безконтрольне харчування під девізом «потім все буду зганяти». Не відмовляйтеся від повноцінного сніданку та обіду, а от ввечері і на ніч їсти не варто. Їжте те, що готуєте малюку, не треба ніяких спеціальних дієт.


Провітрюйте. В кімнаті повинно бути свіже повітря. Досить боятися протягів, інформація про їх шкоду сильно перебільшена. А от коли свіжого повітря бракує, активність і мозкова діяльність людини значно знижується.


Гуляйте. Так, для кожної мами прогулянки на свіжому повітрі – щоденний обов’язок. Але намагайтеся в цей час не просто машинально ходити по доріжках або в’яло ліпити снігову бабу з дитиною, а максимально розслабитися, повеселитися, побігати, щоб прогнати сумні думки і щоденну рутину.


Увага на себе. Кожна мама знає, що на себе часу бракує катастрофічно. Тактика «мені нічого не треба» працює до певного моменту, а потім бажання накопичуються і людина зривається через елементарні дрібниці. Якщо для внутрішнього позитивного настрою вам потрібен манікюр, зустріч із подругами або візит до перукаря, виділіть собі цей час хоч би 1-2 рази на місяць.


Мами в декреті дуже сумують за новими емоціями, знайомствами, переживаннями. Але дитина – зовсім не привід обмежувати своє життя лише доглядом, прибиранням та кухнею. Обов’язково плануйте «виходи в світ» – усією родиною, разом із крихіткою або самостійно. І тоді у вашому житті знову з’явиться рух, а на обличчі – щаслива посмішка!