Mikki-i-minni-maus-chitayut-knigu_88262

Найкращі дитячі книги всіх часів. Частина 1.

Нещодавно журналістка BBC Джейн Чіабаббарі провела розгорнуте дослідження, метою якого було складання списку кращих дитячих книг, коли-небудь написаних на Землі. Було опитано безліч редакторів, письменників і критиків з усього світу, в результаті вийшов перелік з 151 книги, з якого потім вибрали 11 кращих книг всіх часів. Можливо, ви навіть ще не чули про деякі з них – тим вагомішим буде привід познайомитися з цими легендарними творами, та познайомити з ними свою малечу.

«Тріщина в часі»

Цю книгу написала американська письменниця Мадлен Л’енгл. Мадлен народилася в 1918 році в Нью-Йорку. Вона здобула славу завдяки своїм оповіданням та романам для дітей, зокрема – завдяки «Тріщині в часі». Це книга про хоробру дівчинку Мег, яка разом з молодшим братиком і шкільної подружкою пролітає через весь Всесвіт, щоб знайти свого батька – фізика, який займається вивченням подорожей в часі. Нагадаємо, що в березні цього року студія Disney випускає на великі екрани фільм «Злам часу», знятий за мотивами роману Мадлен Л’енг.

«Чарлі і шоколадна фабрика»

Цей казково-фантастичний роман валлійського письменника Роальда Дала отримав велику популярність завдяки однойменному фільму Тіма Бертона, знятому в 2005 році. Сюжет книги розповідає про хлопчика з бідної сім’ї – Чарлі Бакета, який разом з іншими дітьми отримав унікальний шанс потрапити на шоколадну фабрику дивакуватого містера Вонки.

«Будиночок в прерії»

Це серія автобіографічних книг американської письменниці Лори Інглз Уайдлер про своє дитинство на Середньому Заході США 19-го століття. З одного боку в книзі описуються суворі реалії побуту великої родини, з іншого – показані і всі радощі, принади простого і чесного життя без фальші.

«Маленькі жінки»

Ця повість американської письменниці Луїзи Мей Олкотт недарма вважається одним з найвідоміших творів класичної американської літератури.  Книга, що заснована на власному досвіді дитинства письменниці, розповідає про життя чотирьох сестер Марч, про їх взаємини, пригоди та складнощі.

«Маленький принц»

Ця книга напевно знайома кожному. Філософська історія про кохання, прийняття та сенс існування людини на Землі написана для всіх поколінь. Вона належить перу французького письменника та авіатора Антуана де Сент-Екзюпері, стала одним з останніх та найвідомішим з його творів. Ця поетична казка — про мужність і мудрість дитячої душі, такі важливі «недитячі» поняття, як життя і смерть, дружба і вірність.