maxresdefault

Наука щасливих спогадів.

Ні для кого не новина, що всі ми “родом з дитинства” і коріння наших комплексів, застарілих образ, нашого світосприйняття і відчуття “себе в світі” йде саме туди. Кабінети психологів і гештальт-терапевтів по всьому світу переповнені нещасними людьми, які намагаються вивудити з купи дитячих спогадів зерно своїх сьогоднішніх проблем. Що ж робити батькам, як будувати гармонійні відносини з малечею, аби забезпечити їй щасливі дитячі спогади?

Читайте

Окрім освітнього аспекту, в читанні дитині є певна  магія. Книги створюють світ, частиною якого стає кожен, хто читає. Тому не важливо, скільки років дитині, потрібно читати їй, читати разом з нею, розділяти з нею кожну нову книжкову чарівну реальність.

Слухайте

Сучасний шалений ритм життя бере своє, нам завжди не вистачає часу, щоб вислухати малюка, вникнути в суть його проблем або просто дати розгорнуту відповідь на важливе для нього питання. Знаходьте час, щоб вислухати навіть дріб’язкову, на ваш погляд, історію і нагородою вам стане довіра вашої дитини.

Обіймайте

Обійми, як прояв любові, захисту і впевненості, необхідні всім, незалежно від віку. Однак варто пам’ятати, що у всіх нас різні тактильні потреби, деякі діти просто не виносять, коли їх тискають. Тому питайте дитину, чи можна обійняти їй.

Їжте разом

Давно встановлено, що домашні трапези зміцнюють сімейні відносини, створюють атмосферу довіри. Адже це не тільки спільне поглинання їжі, але й час, коли ми можемо поділитися один з одним своїми новинами, обговорити важливі теми, просто побути разом.

Грайте

Діти обожнюють, коли дорослі розділяють їхні ігри, але для дорослих дитячі ігри нудні та нецікаві, особливо на тлі купи важливих домашніх справ. Проте, потрібно знаходити таку форму гри, яка буде цікава як дитині, так і батькам – це можуть бути настільні ігри, катання на велосипеді або роликах – що завгодно, лишень би ця «спільна діяльність» об’єднувала вас і приносила вам задоволення.

Любіть

Не забувайте демонструвати дитині свою любов. Мало сказати «Я люблю тебе» і знову переключитися на свої заняття. Слова необхідно підкріплювати справою, кожен день доводячи дитині, наскільки вона важлива та дорога для вас. Щира батьківська любов не тільки повертається сторицею, а й вчить дитину проявляти любов до інших людей, цінувати та поважати їх.