youloveit_ru_mickey_mouse_kartinki21

Навіщо дітям малювання?

Багато хто з батьків вважає, що якщо дитина не має хисту до малювання, то не варто витрачати час, аби її навчити. Інші ж схиляються до того, що навички малювання приносять малюку величезну користь, навіть, якщо і не мають особливих перспектив. А що з цього приводу думають психологи та вчені? Навіщо дітям малювання?

Сьогодні малювання є однією з невід’ємних складових сучасних методик раннього розвитку дітей, адже малювання розвиває у малюків дрібну моторику рук, а також сприяє швидкому засвоєнню різних кольорів і їх відтінків. Діти вчяться порівнювати предмети, тренують пам’ять і розширюють загальне відчуття світу.

Окрім того, вже давно відомо, що наше сприйняття на вісімдесят відсотків відбувається через зір. Більшість думок, мрій та фантазій формується в нашій голові за допомогою зображень. Психологи стверджують, що діти малюють не руками, а головою, тобто коли дитина малює, вона думає, розмірковує, висловлює свої почуття. Але під час малювання малюк активний не тільки розумово, а й фізично, адже для того, щоб перенести картинку з уяви на папір, необхідно докласти зусилля і набути певних навичок.

Більшість педагогів переконана, що діти, які багато малювали в дошкільному віці, швидше і легше навчаються красивому каліграфічному письму, швидше освоюють, наприклад, ази геометрії і просторове мислення.

Але основною метою малювання у дитини є не удосконалення пам’яті та навіть не виховання тонкого смаку. Найважливіше, заради чого варто вчити дитину малювати – це гармонізація внутрішнього стану, так звана самотерапія. Через малюнок можна відкоригувати емоції, позбутися непотрібного, привести себе до рівноваги, адже малюючи, людина розкріпачується, висловлюючи на папері чи полотні те, що притаманне тільки їй. А розвиток індивідуальності тягне за собою й становлення творчої особистості.

Вчіть дитину малювати, ці навички не тільки стануть їй у нагоді в дорослому житті, а ще й дозволять вам провести час зі своїм малюком в корисному та конструктивному спілкуванні, відчути вашу згуртованість та продемонструвати любов.