73954927_2795685_73261486_200631_original

Навіщо потрібні казки? Частина 1.

Скарби казкової творчості невичерпні, це безцінний дар, що залишили нам наші пращури. Але в чому саме полягає значущість казки для дитини та для її батьків?

Для початку з’ясуємо, як з’явилася перша казка, та що спільного в казках таких різних народів світу? Поетичний лад казок у кожного народу складався історично. Усні казки – плід творчості, що тривала багато тисячоліть. До XXІ століття вона прийшла, несучи на собі тягар століть. Казка була першим поглядом на світ – в ній об’єднувалися міф і релігія, мистецтво і звід практичних побутових настанов. У всіх народів з різних країн світу є свої оповіді, легенди і бувальщини. Герої в них різні, але мотиви часто схожі, тільки розповідаються вони по-різному. У постановах, людських законах та укладі життя у народів багато спільного. Усюди проста людина працює, будує собі житло, щоб сховатися від холоду, дощів, спеки, бореться з тими, хто зазіхає на її спокій та мир. Люди ростять дітей, передають їм свої знання. І всюди творці казкових історій жили одними з простими людьми думками, однаково з ними горювали та сподівалися на краще. Саме ці одвічні порядки життя і прагнення відтворюють казки, адже всім казкам притаманні загальні риси – це кодекс честі головних героїв і їх вірність справі боротьби добра зі злом.

Так навіщо ж потрібні казки? За загальним і цілком справедливим визнанням, казки – це спосіб передати мудрість, досвід попередніх поколінь новим. У казках укладений багатовіковий досвід наймасовішого, філософського осмислення життя.

Казка – це практично маленька модель світу, яка зрозуміла дітям, а для батьків, в свою чергу, казка – це своєрідний місток, що поєднує їх з дитиною. Час, що проведений за читанням казок, буде виправданий сповна. Це ще один спосіб налагодити міцний зв’язок зі своїм маленьким пустуном.

Як саме казка впливає на розвиток дитини, читайте у продовженні незабаром.