donald-duck-aufmacher.960x640

Неперевершений Дональд.

Чи існує в світі людина, яка не знайома з цим забавним, емоційним та трохи навіженим селезнем? Ми в впевнені, що ні. Коли ж і за яких обставин він вперше з’явився на екранах та що стало запорукою його шаленого успіху?

На створення цього дивакуватого персонажа Діснея надихнула дитяча пісенька «Mary had a little lamb», яку виконував легендарний американський актор озвучування Кларенс Неш – він мав дуже специфічну манеру виконання та вміло імітував голоси птахів і звірів. Дісней помітив Неша ще в 1932 році, та, захоплений його голосом, запросив на прослуховування. І вже 9 червня 1934 року «народився» Дональд Дак. Вперше він з’явився в короткометражному мультфільмі «Маленька розумна курочка». До речі, Кларенс Неш був «офіційним» голосом Дональда протягом цілих 50-ти років, лишень в 1986 році на цій посаді актора замінив Тоні Ансельмо.

Над створенням зовнішності персонажа працював аніматор Дік Ланді. Саме від нього Дональду дісталися «фірмова» синя матроський сорочка та безкозирка. З часом вигляд селезня майже не трансформувався – лишень дзьоб став трохи коротше та зменшилися об’єми талії.

З’явившись на екранах вперше, Дональд відразу привернув до себе увагу та завоював любов глядачів. Тож вже в 1937-му році персонаж отримав власний мультфільм, який так і називався – «Дональд Дак».

Надалі кар’єра селезня стрімко пішла в гору. Пік популярності героя прийшовся на період Другої світової війни. Один з мультфільмів цього часу, «Der Feuhrer’s Face», в якому Дональд пародіює німецьких фашистів, навіть отримав «Оскара».

І сьогодні неперевершений Дональд продовжує веселити та розважати своїх прихильників. В компанії друзів – Міккі Мауса, Гуфі та Плуто, своєї подруги Дейзі Дак та своїх численних родичів, племінників Біллі, Віллі та Діллі, та рідного дяді, міліонера Скруджа Макдака – він знову та знову потрапляє до кумедних історій, пригод та несподіваних ситуацій.

На останок – трохи цікавих фактів про Дональда Дака:

–         У 1978 році уряд Фінляндії заборонив комікси з Дональдом Даком. Преса тоді назвала персонаж «аморальною качкою без штанів».

–         Дональд є офіційним символом спортивних команд університету штату Орегон.

–         Родинні стосунки Дональда та Скруджа Макдака підтверджуються в мультфільмі «Різдвяні історії Міккі», знятому за мотивами твору Чарльза Діккенса. Там селезень виступає в ролі привітного племінника, що запрошує дядька-скнару на святкову вечерю.