inside_out_cover

Оскароносні мультфільми Disney. Частина 2.

Зовсім небагато анімаційних стрічок отримали славетний «Оскар» за весь довгий час існування цієї премії. Які ж з них належали студії Діснея?

«Покахонтас» (1995 рік)

Перемога в номінації «Краща пісня» та «Кращій саундтрек».

Історія кохання молодого англійця Джона та прекрасної індійської принцеси Покахонтас, заснована, до речі, на реальних подіях то трохи лишень інтерпретована. Режисери – Майк Гебріел та Ерік Голдберг.

«Історія іграшок» (1995 рік).

Перемога в номінації «За особливі досягнення».

Сумісний проект зі студією «Pixar». Сюжет стрічки розгортається навколо «живих» дитячих іграшок, їхніх радощів та суперечок. Картина стала найкасовішим фільмом 1995 року.  Режисер – Джон Лассетер.

«Тарзан» (1999 рік)

Перемога в номінації «Краща пісня».

Захоплююча пригодницька стрічка, базована на книзі про Тарзана від Едгара Райса Барроуза. Мультфільм вважається одним з хітів Disney. Режисери – Кріс Бак та Кевін Ліма.

«Корпорація монстрів» (2001 рік)

Перемога в номінації «Краща музика».

Сумісний проект зі студією «Pixar». В мультфільмі йдеться про паралельний світ, що населений монстрами та маленьку дівчинку, яка випадково потрапляє до Монстрополіса. Режисери – Піт Доктер, Девед Сілверман, Лі Анкріч.

«В пошуках Немо» (2003 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм».

Сумісний проект зі студією «Pixar». Зворушлива історія про хороброго батька, рибку Марліна, який розшукує океаном свого маленького загубленого сина Немо. Режисер – Ендрю Стрентон.

«Суперсімейка» (2004 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм».

Сумісний проект зі студією «Pixar». Історія розповідає про сім’ю супергероїв, що живуть у селі, приховуючи свої здібності, але правда спливає на поверхню. Режисер – Бред Берд.

«ВОЛЛ-І» (2008 рік)

Перемога в номінації «Кращій анімаційний повнометражний фільм».

Сумісний проект зі студією «Pixar».  Дивовижна стрічка в жанрі постапокаліптика. В основу фільму покладена історія кохання робота на ім’я ВОЛЛ·І, який призначений для очищення Землі від відходів у далекому майбутньому. Режисер – Ендрю Стентон.

«Вгору» (2009 рік)

Перемога в номінаціях «Кращий анімаційний повнометражний фільм» та «Кращий саундтрек».

Сумісний проект зі студією «Pixar». Комедійно-драматична стрічка про кохання, надію та здійснення мрій. Режисери – Піт Доктер та Боб Пітерсон.

«Історія іграшок. Велика втеча» (2010 рік)

Перемога в номінації «Краща пісня».

Продовження легендарної стрічки 1995-го року. Дружня компанія іграшок раптово опиняється на смітнику та намагається повернутися додому. Режисер – Лі Анкрич.

«Відважна» (2012 рік)

Перемога в номінації «Кращій анімаційний повнометражний фільм».

Сумісний проект зі студією «Pixar». історія хороброї принцеси Меріди, вправної лучниці. Прагнучи змінити свою долю, вона навідується до чаклунки і зачаровує свою сім’ю. Режисери – Марк Ендрдюс, Бренда Чемпмен та Стів Пурсел.

«Крижане серце» (2013 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм» та «Краща пісня».

Історія сестер Ельзи та Анни з королівства Ерендел, сюжет якої заснований на казці «Снігова королева» Ганса Крістіана Андерсена. Режисери – Кріс Бак та Дженіфер Лі.

«Думками навиворіт» (2015 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм».

Стрічка розповідає про «живі» емоції 11-річної дівчинки Райлі. Цей спільний проект студій «Disney» і «Pixar» посів десяте місце у списку найприбутковіших мультфільмів усіх часів. Режисер – Піт Доктер.

«Зоотрополіс» (2016 рік)

Перемога в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм».

Пригодницька стрічка, що розповідає про кролицю Джуді Гопс, яку призначають захищати закон у дивовижному місті Зоотрополісі. Режисери – Байрон Говард, Річард Мур та Джаред Буш.