пок

Пісні Діснея: чого ви не знали?

Цікаві факти про музичні хіти з улюблених мультфільмів, які ви точно почуєте вперше.

Піноккіо

Музична композиція «О першій годині, коли зійде зірка» з цього мультфільму стала першою піснею в історії компанії Disney, яка була удостоєна премії «Оскар». Її написали Лі Харлайн і Пол Дж. Сміт.

Пітер Пен

Композиція «Друга зірка справа» спочатку була написана для мультфільму «Аліса в Країні Чудес» – ці стрічки створювалися майже одночасно. Але згодом автори вирішили, що ця пісня буде більш доречною в картині про Пена.

Крижане серце

Заради пісні «Все одно» автори мультфільму навіть змінили сюжет та перемалювали деякі кадри – настільки їм сподобалася ця композиція.  Пісня вийшла дуже проникливою та зворушливою, тож необхідно було скорегувати візуальний ряд, аби він мав таку ж емоційну напругу, як і музика.

Книга джунглів

Майже всі пісні для мультфільму «Книга джунглів» були написані братами Шерман, авторами хіта «It’s A Small World» та оскароносного саундтрека до фільму Disney «Мері Поппінс». Єдина композиція, яка не належить  Шерманам, це «Прості радощі», її створив Террі Гілкісон.

Тарзан

Композицію «Ти в моїй душі», за яку згодом мультфільм отримав «Оскар», Філ Коллінз написав за одну ніч. Мелодія прийшла до композитора, коли він грав на піаніно на різдвяній вечірці. Аби не забути мотив, Коллінз записав його на клаптику обгорткового паперу.

Король Лев

Композицію «Коло життя», яка звучить на самому початку мультфільму, було створено популярним британським рок-співаком і піаністом Елтоном Джоном.

На останок ще один цікавий факт. Легендарний композитор та піаніст Алан Менкен склав величезну кількість хітів для анімаційних фільмів Disney. За деякі з них Алан отримав чотири зі своїх восьми «Оскарів» – це «Кольори вітру» ( «Покахонтас»), «В світі морському» ( «Русалонька»), «Чудовисько і Белль» ( «Красуня і Чудовисько») та «Чарівний світ» ( «Аладдін»).