21

Привіт, Алі!

23 травня екрани кінотеатрів зарясніли кадрами довгоочікуваної прем’єри – спритний Аладдін, хоробра Жасмін та дотепний Джин повернулися до своїх прихильників в форматі ігрового кіно. Чого чекати від стрічки?

Новий «Аладдін» продовжує низку старих диснеївських казок, які оживають на екрані в новій інтерпретації. Нагадаємо, що стрічка є сиквелом однойменного анімаційного фільму 1992-го року, в основі якого, в свою чергу, лежить відома історія про кмітливого та хитруватого парубка Аладдіна зі збірки арабських казок «Тисяча і одна ніч».

Мультфільм з’явився на піку так званого «Діснеївського Ренесансу» і став одним з найуспішніших проектів студії. Картина заробила в світовому прокаті 500 мільйонів доларів і отримала понад тридцять різноманітних нагород, в тому числі два «Оскара» – в номінаціях «Краща пісня» та «Кращий оригінальний саундтрек». Окремою премією каналу «MTV» за «Кращу комедійну роль» був відзначений Робін Вільямс, який озвучував Джина. Мультфільм мав декілька продовжень – у вигляді серіалу, епізоди якого виходили з 1994 по 1995 рік, а так само двох повнометражних картин – сиквела «Повернення Джафара» і триквела «Аладдін і король розбійників».

Сюжет фільму, як і в інших кіноадаптаціях класичних мультфільмів, майже повністю повторює оригінальний. Бідняк Аладдін допомагає незнайомій південній красуні, яка видає себе за служницю палацу, втекти від неприємностей. Дівчину звуть Жасмин, і дуже скоро виявляється, що вона – принцеса, яка мріє стати султаном, в той час як батько намагається видати її заміж за чергового принца, а владу в країні прагне захопити придворний візир Джафар. Він намагається знайти давню лампу, в якій захований чарівний Джин, що може виконати три будь-яких бажання свого господаря. І ця лампа потрапляє до рук Аладдіна.

Режисером та сценаристом фільму став славетний Гай Річі, знайомий глядачам по фільмах «Великий куш», «Шерлок Холмс», «Револьвер», «Король Артур», тощо. Роль Аладдіна виконав справжній єгиптянин Мена Массуд, для якого стрічка стала дебютною, в красуню Жасмін перевтілилися англійська акторка та співачка Наомі Скотт. З’являються на екрані і справжні зірки – роль Джина виконує неперевершений Вілл Сміт, а роль служниці Жасмін – чудова іранська комедійна акторка Назим Педрад. Прихильники мультфільму із задоволенням почують улюблений саундтрек, який належить Алану Менкену, що майже повністю збережений в картині.

Чи витримає новий «Аладдін» конкуренцію із класикою – покаже час. А ми пропонуємо скоріше вирушати до кінотеатрів та з насолодою занурюватися в чарівну атмосферу арабських казок.