diver-24345458458548458954989921

Рахувати – це весело! Батьківські хитрощі.

Усім дорослим відомо – в усному рахунку немає нічого складного, проте малюки іноді просто відмовляються розуміти, чому за цифрою 10 йде 11, а за 30 – 31. Діти наполегливо міняють цифри місцями, або взагалі пропускають деякі з них, чим доводять до сказу нещасних батьків. 

Тож, що робити, аби навчити дитину рахувати без зайвого клопоту, нервів та свар? По-перше – завжди зберігайте спокій, пам’ятайте про те, що цей світ цифр, із яким ви знайомите своє маля, зовсім новий та незвичний для нього. Дайте дитині змогу адаптуватися та зацікавитися процесом.

Ми зібрали для вас декілька цікавих прикладів, завдяки яким вивчення усного рахунку стане веселим та необтяжливим.

В першу чергу треба навчити дитину рахувати від 1 до 5. Для цього візьміть за звичку рахувати завжди та всюди – під час прогулянки рахуйте із дитиною дерева, дітей на гральному майданчику, машини, собак, пташок та ін. Під час обіду можна рахувати ложки супу, під час одягання звертати увагу дитини на те, що светр один, а шкарпеток – дві. Пропонуйте малечі рахувати звіряток на ілюстраціях в книжках, зубні щітки в ванній кімнаті, чашки на кухні – будь що.

Закріпити навички рахунку допоможе також гра в магазин. З малюками простіше буде грати без грошей. Трьохлітками, до речі, більше цікавий процес оплати. При цьому можете грати, не застосовуючи справжні гроші, а використовуючи «сімейну валюту»: цукерки, фантики або гудзики. Обов’язково  заохочуйте дитину за вірні підрахунки. Наприклад, запропонуйте йому розділити на трьох п’ять цукерок, а зайві нехай залишаться у нього.

Коли дитина трохи освоїться в навичках рахунку, можна переходити до вивчення цифр. Краще за все, якщо цифри весь час будуть знаходитися перед очами малечі – цифри-магніти на холодильник, книжки-липучки, які можна закріпити на дошці або на кахельній плитці та ін.

Важливу роль у процесі навчання грають віршики-лічилки, адже вони дуже спрощують процес запам’ятовування. Ось деякі з них:

Десять жабок на ставку

Рахували осоку:

– Раз – листочок,

– Два – листочок…

Всілись жабки на місточок.

Три, чотири, п’ять, шість, сім –

По листку не вийшло всім.

Скільки ще листочків взяти,

Щоб всім жабкам їх роздати?

Кілька яблучок червоних

Принесла в гніздо ворона.

Два дала вороненяті,

Два великих – його тату,

А чотири – заховала.

Ви, мабуть, порахували,

Скільки яблук вона мала?

Три гриби на товстих ніжках

Виросли біля доріжки,

Поряд них – ще три грибочки

Одягли нові сорочки.

Пощастило рудій білці:

Сушить шість грибів на гілці.

Пам’ятайте – чим раніше Ви почнете тренувати мозок дитини за допомогою математичних обчислень, тим швидше ваші старання принесуть хороший результат. Удачі!