
Що ви знаєте про Міккі?
18 листопада найславетнішому мишеняті світу виповниться рівно 90 років! Пропонуємо згадати все цікаве, що ми знаємо про Міккі Мауса та його яскраву творчу біографію.Важко знайти людину, яка б ніколи не чула про неперевершеного Міккі, адже він не тільки з'являється в мультиплікаційних фільмах компанії «Дісней», а й є символом американської культури взагалі – на одному рівні з Суперменом, «кока-колою» та клоуном Рональдом Макдональдом. Кумедне мишеня вперше з’явилося на великих екранах у 1928 році в мультиплікаційному фільмі «Пароходик Віллі», який транслювався в нью-йоркському кінотеатрі. Міккі був створений як заміна популярному кролику Освальду, права на якого Дісней втратив через необачність. Було необхідно створити яскравого, смішного, веселого персонажа, який би міг затьмарити славу Освальда. А ось своїм ім’ям знамените мишеня зобов’язано дружині Діснея Лілліан – саме вона наполягла на ньому, адже Уолт планував назвати героя Мортімером.
У 1929 році Міккі отримав атрибут, який став його відмінною рисою – «фірмові» білі рукавички, хоча спочатку вони були вигадані для того, щоб руки мишеняти контрастували з його тілом, адже перші мультфільми про Міккі Мауса були чорно-білими.
За своє довге життя Міккі встиг прославитися по всьому світу, стати першим анімаційним персонажем, який отримав власну зірку на Алеї Слави в Голівуді, заробити купу грошей та потрапити до безлічі кумедних історій. Всього існує 21 короткометражний фільми за участю Міккі Мауса. Також цей герой «знімався» у серіалах, наприклад, в «Клубі Міккі Мауса», «Мишачому будинку» та інших багатосерійних мультфільмах.
Уолт Дісней навіть переніс свого улюбленця до повного метру. У 1940 році вийшов фільм «Фантазія», який став найбільш сміливою задумкою Діснея: в стрічці був використаний новий стереозвук «фантасаунд», а сюжет, де головний герой виступав в образі учня чарівника, нагадував абстракцію та авангард.
Персонаж побічно зустрічається в таких культових стрічках компанії як «Русалонька», «Пітер Пен», «Король Лев» та інших. Причому символ помітить тільки найуважніший глядач: в «Білосніжці» його утворюють мильні бульбашки, а в «Рятувальниках» на стіні висить годинник із зображенням героя.
І на останок ще декілька цікавих фактів про Міккі:
- Батьків Мауса звуть Макс і Мері. Також в нього є сестри і брати.
- При повороті голови вуха Міккі Мауса залишаються в одному і тому ж положенні. Це особливість бренду.
- $ 2500 - ціна перших двох фільмів про Міккі Мауса.
- За сценарієм Міккі Маусу 32 роки.
- Найперше слово мишеняти - «хот-дог».
- Повне ім’я Мінні, подруги Міккі Мауса – Мінерва.