5d71ec4857e18ecfa4cce9d17bba6f00

Що за свято – Хелловін?

Усім відомо, що 31 жовтня святкують вечір напередодні Дня Всіх Святих. Люди ставляться до нього дуже по-різному: дехто чекає із нетерпінням, дехто категорично відмовляється вважати цей день святом, але жодного Хелловін не лишає байдужим. Тож, ми зібрали для вас найцікавіші факти про цей дивний день.

По перше, всі знають, що невід’ємним атрибутом Хелловіна є гарбуз. Вирізаний з нього ліхтар зі свічкою всередині – «Світильник Джека» – запалюють в кожному будинку аби відлякати нечисту силу. Ця традиція прийшла з ірландської легенди про хитромудрого ліхтарника Джека, який після смерті був приречений поневірятися світом, висвітлюючи свій шлях палаючими вуглинками, захованими в гарбуз від дощу і вітру (хоча подейкують, що найперші ліхтарики були зроблені зовсім не з гарбуза, а з вискобленої ріпи). Взагалі, це свято дуже тісно пов’язано з Ірландією – в Америці, наприклад, Хелловін набув популярності тільки завдяки емігрантам з Ірландії та став особливо відомим у 19 столітті. А ось перше масове святкування Хелловіна відбулося в 1921 році в США в місті Анока, штат Міннесота. З тих пір місто Анока відоме як столиця Хелловіна.

Хелловін стоїть на перших рядках в негласному рейтингу комерційних фестивалів світу. Тільки в Америці на підготовку до Хелловіну витрачається близько 2,5 мільярдів доларів. Але існує й не дуже приємна статистика, пов’язана з цим святом – Хелловін внесений до списку найбільш поширених фобій серед дітей. І це не дивно, адже яких тільки монстрів, привидів, відьом та ожилих небіжчиків не побачиш в цей день на вулицях міста! До речі, традиційні страшні костюми та маски супроводжують свято Хелловіна вже протягом 2000 років.

Взагалі-то, Хелловін – не єдине свято, що відмічається 31 жовтня. Кельти в цей день святкували Самайн – свято завершення сільськогосподарських робіт. Цей день вважався завершенням річного циклу і початком нового. А ось мексиканці і сьогодні відмічають цього числа День Мертвих, коли люди відвідують могили померлих предків. До речі, саме про цей день розповідає захоплюючий та проникливий мультфільм студії Дісней – «Таємниця Коко».