WaltDisneyAbstr

Спірне питання: ЛГБТ тема у Disney.

В новій серії діснеївського мультсеріалу “Зоряна принцеса і сили зла” вперше показали кілька одностатевих пар, що цілуються. Цей випадок, звісно, спровокував бурю обговорень в мережі.

Студія Disney  зважилася на цей дуже сміливий, якщо не сказати революційний крок незважаючи на різку критику, якій вже піддавалася за подібну сцену в 2014 році. Тоді компанія спробувала ввести лесбійську пару в своєму серіалі “Тримайся, Чарлі!” Експериментальний епізод зазнав різкої критики з боку консервативної громадської організації «One Million Moms», що в результаті призвело до закриття проекту.

А в свіжому епізоді популярної  «Зоряної принцеси» зображені дві пари жінок, що цілуються, а також двоє закоханих чоловічої статі. Незважаючи на те, що це фонові персонажі  та увага на них не акцентується, західні журналісти схвалили сміливість представників Disney.

Окрім цього стало відомо, що у довгоочікуваному фільмі Дісней «Красуня та чудовисько», який з’явиться на великих екранах України вже 16 березня, вперше в історії студії постане персонаж-гей. Як зазначив режисер стрічки Білл Кондон, цим персонажем стане Лефу, помічник головного антагоніста фільму – Гастона. «Лефу – це той, хто спочатку хоче стати Гастоном, а згодом – поцілувати Гастона», – заявив режисер. Роль Лефу виконує американський актор Джош Гед, який подарував свій голос знаменитому Олафу з диснеївського «Крижаного серця».

До речі, рік тому в мережі пройшла хвиля обговорень, пов’язаних саме з «Крижаним серцем».  Користувачі інтернету вимагали, щоб головна героїня мультфільму Ельза стала першою діснеївською ЛГБТ-принцесою.  Для цього в твіттер був запущений хештег #GiveElsaAGirlfriend («Дайте Ельзі дівчину»), який мав метою привернути увагу студії Disney і мотивувати на появу ЛГБТ-персонажа в сіквелі мультфільму. На думку користувачів немає кращого кандидата, ніж Ельза, оскільки за сюжетом «Крижаного серця» їй доводиться жити в постійному жаху і приховувати від людей свій чарівний дар. Однак експерти вважають, що Disney, чия продукція розрахована на широку аудиторію, поки до такого сюжетного ходу не готовий.