183520-Sepik

Спокійний сон для активної малечі.

Здоровий та міцний сон – одна з найважливіших складових життя як дитини, так і її батьків; запорука бадьорості та гарного настрою. Тож, як забезпечити малечі гарний сон, такий важливий для її розвитку та самопочуття? Ось декілька простих, але важливих правил.

По-перше – необхідно правильно організувати режим дня і бажано це зробити ще в перший рік. Підйом, прогулянка, прийоми їжі, купання, денний та нічний сон повинні відбуватися щодня приблизно в один і той самий час, тоді малюк буде морально і фізично готовий до сну, буде спати міцно і спокійно.

Дуже важливо, аби в дитини було затишне та зручне місце для сну. Бажано, щоб з перших днів життя в малюка було власне ліжечко – міцне і безпечне, з жорстким матрацом. Коли дитині виповниться два рочки має сенс придбати дитячу подушку.

Доволі часто батьки вважають за краще не будити дитину, якщо вона «заспалася» вдень. Але це може стати причиною капризів і пізнього нічного засипання, тому варто стежити за тим, аби денний сон тривав не більше 2-3 годин.

Ще одна запорука міцного нічного сну – активний день. Щоденна прогулянка має тривати не менше трьох годин: грайте із дитиною в рухливі ігри на свіжому повітрі, знайомте малечу із природою та оточуючим світом.

Також варто подбати про мікрокліматі в дитячій кімнаті: для гарного сну температура не повинна бути більше 20 градусів, а вологість має коливатися в межах 50-70%. Не забувайте про регулярне провітрювання та вологе прибирання.

Особливу увагу варто приділяти купанню. Вечірнє купання має тривати не менше 20-30 хвилин, а вода має бути злегка прохолодною – це забезпечить дитині гарний апетит і подальший міцний та спокійний сон.

За кілька годин до сну припиніть будь-яку бурхливу діяльність: відмовтеся від активних ігор, проводите гостей. В цей час можна почитати казки, пограти в спокійні ігри, аби малюк заспокоївся – це допоможе йому заснути.

І, нарешті, найголовніше – для здорового сну малюка дуже важливий його психологічний комфорт. Якщо в сім’ї панує гармонія і любов, малюк буде спокійним і буде добре спати.

Тож бажаємо миру та злагоди, а також гарного сну всій вашій родині!