1511620369_5gdbwu1i

Стрічки Disney в Книзі рекордів.

Всім прихильникам славетної студії відомо, що в області нововведень, оригінальних рішень та отриманих нагород Дісней може посперечатися з будь-якою студією в історії кінематографа та мультиплікаційної справи. Сьогодні ми зібрали для вас стрічки, які з тієї чи іншої причини відзначилися особливо – їх було внесено до легендарної книги рекордів Гіннеса. 

Білосніжка

Досягнення – «Найприбутковіший мультфільм з урахуванням інфляції».

Ця чудова стрічка взагалі є унікальною, адже це – найперший повнометражний анімаційний фільм. Але до книги рекордів вона потрапила саме через те, що в далекому 1937-му році заробила в прокаті аж 185 мільйонів доларів. Якщо перерахувати цю суму на сьогодення, вона б склала 1.6 мільярдів.

Фантазія

Досягнення – «Найдовший мультфільм студії Disney»

Анімація, яку було створено ще в 1940-му році, триває 2 години та 4 хвилини. Жоден інший мультфільм студії не перетнув двогодинну межу.

Красуня та чудовисько

Досягнення – «Найперша анімація, номінована на премію «Оскар» як «Кращій фільм», та «Найперший мультфільм студії Disney, адаптований в мюзикл».

А ось ігровий ремейк стрічки 2017-го року став ще й «Найприбутковішим фільмом у категорії PG за перший вікенд».

Король Лев

Досягнення – «Найприбутковіший фільм на TV»

Насправді, легендарний мультфільм став рекордсменом ще тричі, адже було продано найбільшу кількість копій стрічки на відео (55 мільйонів), саундтрек до мультфільму, який виконав Елтон Джон, було окремо продано майже 8 мільйонів разів, окрім того, «Король лев» отримав місце в книзі рекордів ще й як «Найприбутковіша сценічна адаптація мультфільму» – в якості мюзиклу він зібрав 5.4 мільярда доларів в усьому світі.

Рапунцель

Досягнення – «Найдорожчий мультфільм в світі»

Не дивно, адже на створення стрічки про довгокосу красуню було витрачено аж 260 мільйонів доларів.

Крижане серце

Досягнення – «Найкасовіший мультфільм в світі»

Стрічка зібрала по всьому світі 1.2 мільярда доларів – і це є абсолютним рекордом серед мультиплікаційних стрічок.

В пошуках Дорі

Досягнення – «Стрічка з найбільшою кількістю піратських копій»

Окрім того, мультфільм про забудькувату рибку має ще такі досягнення – «Найкасовіший підводний фільм» та «Найкасовіший фільм без лиходія». А ще ця анімація зібрала найбільшу кількість лайків в Фейсбуці.