Hf0eS_2MMs4

Українські казки: загадки, таємниці.

Якщо проаналізувати наші рідні казки, такі знайомі з дитинства, можна зробити багато відкриттів та дійти дуже цікавих висновків.

Ви ніколи не замислювались, чому в українських казках героїням не потрібні принци? В усіх західноєвропейських казках врода є найголовнішою рисою героїні і питання «Чи миліша я за всіх?» – головне в її списку проблем. Проте навіть найпрекрасніші жінки європейського середньовіччя не мали жодних прав наслідування чи власності, тож дівчині у будь-якому разі був необхідний принц, або просто заможній чоловік, аби жити довго та щасливо. В Україні ж, до самої козацької доби, за звичаєвим правом була материзна – спадщина передавалася виключно за жіночою лінією, а чоловіки не мали права на неї претендувати. Тож головною рисою українських казкових «принцес» є працьовитість, вміння обробляти землю та вести побут. Саме тому такий популярний у казках конфлікт між мачухою та сиріткою в наших казках докорінно відрізняється від інших, адже українська Поплелюшка завжди вигравала в мачухи та ледачої сестри завдяки своїй любові до праці.

Взагалі, майже усі світові сюжети мають спільні мотиви та схожих персонажів. Але в українських казках існують і «ексклюзивні» герої, яких ви не знайдете в жодній іншій культурі. А саме:

Пан Коцький, старий хитрий кіт, який зміг обдурити всіх лісових звірів, та ще одружився на лисиці.

Залізноноса Баба, відьма з величезним залізним носом аж до підлоги.

Кобиляча Голова, яка може літати, та може з’їсти за лінощі, а за працьовитість – нагородити величезним скарбом.

Івасик-Телесик, хлопчик, що втік від Змія на крилах лебедя.

Котигорошко – який прибив того ж самого Змія одним ударом булави.

Але для справедливості треба сказати, що багато українських казок все ж таки переїхали до інших країн. Наприклад казка про «Вужа-Царевича та вірну жону» відома в Литві як «Егле – королева вужів», наша «Кривенька качечка» існує в Японії як «Журавка», а казка «Чому море солоне» є в Філіппінах під такою ж, навіть, назвою.

Насправді, в українських казках ще дуже багато різноманітних дивних деталей, на які ми зазвичай не звертали уваги.

Ми приготували для вас ще багато цікавих фактів. Слідкуйте за оновленнями та читайте українське!