MV5BMTU4Njk5ODM0NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTA4ODAyNw@@._V1_SX1777_CR0,0,1777,956_AL_

Улюблені історії: «Братик ведмедик».

Шістнадцять років тому з’явився мудрий та повчальний мультфільм студії Disney, що розповідає про справжні, глибокі, теплі почуття, провину та спокуту, відданість, відповідальність та любов. Якою була історія його створення?

«Братик ведмедик» став 44-им класичним мультфільмом Дісней та передостанньою стрічкою, що була створена у двомірній традиційній техніці.

Сюжет фільму заснований на легендах Північної Америки, він розгортається у постльодовиковий період в племені мисливців. Історія розповідає про підлітка на ім’я Кенаї, який через вбивство ведмедя сам виявляється ув’язненим у тілі звіра. Шаманка племені радить хлопцю прямувати до гори Духів та відшукати дух Ситки, аби повернути собі людський вигляд. Довгою та сповненою дивовижних відкриттів виявляється дорога Кенаї… Мультфільм розповідає, як герой у тілі ведмедя здатен стати справжньою Людиною.

Автори студії Дісней завжди дуже відповідально ставляться до своїх обов’язків, тож перед початком роботи над мультфільмом група аніматорів вирушила до штату Аляска, де спостерігала за ведмедями кадьяк та вивчала культуру корінних американців, аби потім створити максимально реалістичну та достовірну анімацію.

Режисерами стрічки стали Аарон Блейз та Роберт Вокер. До озвучення персонажів було запрошено дивовижну акторську команду:  роль Кенаї, наприклад, виконав сам Хоакін Фенікс, також над стрічкою працювали Даніель Суіні, Джеремі Суарес, Рік Мораніс, Майкл Дункан, Естель Харріс та інші. Джейсон Рейз, до речі, який створив образ середнього з братів Кенаї – Денахі – спіткав славу завдяки ролі Сімби в бродвейському мюзиклі «Король лев».

Для створення музики в стрічці було запрошено легендарного Філа Коллінза – вокаліста та барабанщика рок-гурту «Genesis». Філ не тільки створив дивовижні пісні, але й заспівав їх, окрім англійської, ще й іспанською, італійською, французькою та німецькою мовами – для прокату мультфільму у відповідних країнах.

«Братик Ведмедик» дуже тепло був сприйнятий як глядачами, так і критиками. Він отримав премію «Оскар» в номінації «Краща анімація». В 2006 році студія створила продовження стрічки, «Братик Ведмедик 2». Сиквел розповідає про любов ведмедя Кенаї до дівчини Ніти, та чудові перевтілення, які через цю любов відбуваються.