489150

Улюблені історії: «Історія іграшок».

Чудовий мультфільм, який встиг стати майже легендарним, вже більше двадцяти років зворушує серця глядачей і жодного не лишає байдужим. В очікуванні виходу продовження улюбленої стрічки згадаємо, як вона була створена.

«Історія іграшок» з’явилася на великому екрані ще в 1995 році. Стрічка стала першим повнометражним мультфільмом, який було повністю змодельовано на комп’ютері в тривимірному форматі. Сюжет розгортається навколо дитячих іграшок: вони, як виявляється, живі та справжнісінькі, мають свої почуття, захоплення, проблеми та складнощі, тільки люди про це зовсім не здогадуються. Стрічка в дотепній та ненав’язливій манері розглядає такі складні питання як конкуренція, заздрість, самотність, дружба та взаємодопомога.

Мультфільм засновано та короткометражній стрічці  Джона Лассетера «Іграшка». Спершу автори планували зробити з «Іграшки» лишень 30-хвилинний різдвяний мультфільм, але під час роботи всім стало зрозуміло, що треба розгортати історію до повного метра. Процес створення зображення був дуже довгим та кропітким – на обробку кожного кадру витрачалося від чотирьох до тринадцяти годин. Але саме завдяки цьому «Історія іграшок» відкрила нову епоху в мультиплікації – епоху популярності комп’ютерних мультфільмів.

До озвучення ролей в стрічці було залучено легендарних акторів – Тома Хенкса, Тіма Аллена, Джима Варні та ін. А в українському дубляжі (який було створено лишень в 2009 році) свої голоси персонажам подарували Володимир Терещук, Олексій Богданович, Максим Кондратюк.

Глядачі прийняли «Історію іграшок» із захопленням, а Американський інститут кіно долучив мультфільм  до списку «Найвеличніших фільмів в історії американського кіно». «Історія» отримала безліч найпрестижніших нагород, в тому числі п’ять премій «Еммі» в різних номінаціях, та премію «Оскар» за «Особливі досягнення».

Стрічка має продовження: в 1999 році вийшов повнометражний мультфільм «Історія іграшок-2», а в 2010 – «Історія іграшок: Велика втеча». А вже в червні 2019-го на прихильників “Історії” чекає нова зустріч з улюбленими персонажами – “Історія іграшок-4”. На разі ця франшиза є одним з найуспішніших проектів за всю історію мультиплікації. За мотивами стрічки також створено безліч комп’ютерних ігор.