kinopoisk.ru

Улюблені історії: «Крижане серце».

Чи відомо вам, що створити анімаційну стрічку про крижану красуню було заплановано на студії Disney ще в 1937-му році? Що ж стало тому на заваді та хто надихнув авторів на роботу?

Чудовий мультфільм про пригоди сестер Ельзи та Анни з королівства Еренделл, який вийшов на великі екрани чотири роки тому, став п’ятдесят третьою повнометражною анімаційною стрічкою від Дісней. Мультфільм розповідає про справжню дружбу та сестринську любов, жертовність та сімейні цінності. «Крижане серце» став найкасовішим анімаційним фільмом за всю історію студії Disney, а також найкасовішим мультфільмом в історії кінематографа.

Однак історія створення фільму була дуже довгою та непростою. У 37-му році на студії вирішили створити біографічну стрічку про найвідомішого казкаря всіх часів – Ганса Християна Андерсена. Проект мав складатися зі сцен, в яких брали участь реальні актори, та зі сцен, створених за допомогою анімації. Анімаційні сцени мали відтворити найпопулярніші казки Андерсена – «Русалоньку», «Дівчинку із сірниками», «Олов’яного солдатика», «Дюймовочку» та – «Снігову королеву». Однак під час роботи над «Сніговою королевою» аніматори зіткнулися з проблемою – вони не знали, як зробити персонаж Королеви багатогранним та цікавим для глядачів.

Незабаром США вступили у Другу світову війну, тож проект було закрито. Наприкінці 90-их студія взялася за розробку нової адаптації «Снігової королеви», але й цю роботу спіткала невдача, адже головний аніматор Глен Кін залишив проект задля мультфільму про Рапунцель.

Лише у 2011 році студія знов повернулася до казки Андерсена, змінивши назву проекту на «Frozen». Автори написали безліч варіантів сценарію, аби знайти живі та цікаві образи. В результаті було вирішено зробити головну героїню картини, Анну (яка була заснована на персонажі Герди з оригінальною казки) молодшою ​​сестрою Ельзи, встановивши таким чином сімейні відносини між героями.

Це незвичне рішення надало казці гостроти та нових кольорів, тож далі робота над проектом просувалася дуже швидко. Режисерам стрічки стали Кріс Бак та Дженніфер Лі, до озвучення ролей були запрошені зіркові актори – Крістен Белл, Ідина Мензел, Джонатан Грофф, Джош Гед та інші.

Мультфільм був прийнятий на ура як глядачами, так і критиками, отримав безліч премій та нагород, серед яких два «Оскари», п’ять премій «Енні», «Золотий глобус», «BAFTA», «Сатурн» та інші.

У 2015 році було анонсовано продовження стрічки – «Крижане серце 2».