55872811c865b-chicken-little

Улюблені історії: «Курча Ціпа».

Чотирнадцять років тому з’явився на великих екранах мультфільм, який торкається вічної теми – батьки та діти. Стрічка про родину, любов, сімейні відносини та багато що інше… Як вона була створена?

Вперше історія курча Ціпи була екранізована Уолтом Діснеєм ще в 1943-му році – тоді було створено короткометражну анімаційну стрічку за мотивами англійської народної казки «The Sky is Falling». В цій історії мова йде про курча, яке вірить, що небо падає.

В 2001-му році цю казку вирішив взяти до роботи режисер Марк Діндал, який за рік до цього випустив на студії Disney мультфільм «Пригоди імператора».  За первісною ідеєю Діндала Ціпа мала бути дуже нервовою, похмурою та сумною дівчинкою, яка вирушає до літнього табору, аби набути впевненості в собі та відновити відносини з батьком. Але тодішній керівник студії – Майкл Ейснер –  вирішив, що краще зробити головного героя хлопчиком, адже це більш типово.

Ще за два роки президентом «Walt Disney Feature Animation» став Девід Стейнтон, саме він запропонував переробити сюжет майбутньої стрічки – і вже через три місяці стараннями Стіва Бенсича та Рона Джей Фрідмена з’явився новий сценарій. В новому варіанті історії хлопчак-курча Ціпа – аутсайдер, в нього складні відносини із батьком (колишньою зіркою бейсболу), а його ліпші приятелі – найнепопулярніші діти школи. Але одного дня над містом зависає замаскований корабель інопланетян – і життя Ціпи змінюється назавжди.

Окрім сімейних тем в стрічці велика увага приділяється питанням ЗМІ, які здатні друкувати та транслювати будь-яку брехню, аби не втратити рейтингів; порушені теми дискримінації та питання суспільства, яке навішує ганебні ярлики на людей через події багаторічної давнини.

До озвучення ролей в мультфільмі було запрошено популярних американських акторів – Зака Браффа, Джоан К’юсак, Кертін О’Хара, Гаррі Маршала, британського актора Патріка Стюарта та інших.

Стрічку було присвячено пам’яті Джо Гранта – одного з аніматорів-ветеранів студії, який помер незадовго до виходу мультфільму на великі екрани. Серед його робіт – «Король Лев», «Аладдін», «Покахонтас», «Красуня та Чудовисько» та багато інших.

Також фільм пам’ятний тим, що він став першою повністю комп’ютерно-анімаційною картиною, що було створено на студії «Walt Disney Pictures».