1372246490_2

Улюблені історії: «Ліло і Стіч».

П’ятнадцять років із дня появи на великих екранах святкує ця яскрава стрічка.

Цей чудовий мультфільм про справжню, всеперемагаючу дружбу став 42-ою повнометражною анімаційною стрічкою студії Disney. Сюжет розгортається навколо так званого «експерименту 626» – дивної генномодифікованої істоти, якій вдається втекти з міжгалактичної в’язниці і сховатися на Землі, і вже тут знайти подругу – нещасну дівчину Ліло з гавайського острову Кауаї.

До роботи над стрічкою було запрошено режисера Кріса Сандерса, який раніше співпрацював зі студією у якості автора сценаріїв до таких мультфільмів як «Король Лев», «Красуня та Чудовисько», «Мулан» та ін.

Під час створення мультфільму сценарій було переписано безліч разів. Наприклад – спочатку Стіч був задуманий як безмовний персонаж, та й ще колишній ватажок міжгалактичної банди. Він мав потрапити на Землю та вчитися самотньо виживати серед хижого лісу. Але автори вирішили, що від уміння Стіча висловлювати свої думки залежить дуже багато, тож його наділили голосом. Ще пізніше з’явився персонаж Ліло. За первісним задумом дія картини мала розгортатися в Канзасі, але творці мультика перед початком роботи над ним вирушили на Гаваї. Там їх так вразило пояснення екскурсійним гідом сенсу слова “ohana” і його ставлення до родини, що вони зробили це центральною темою мультфільму. Тож «Ліло і Стіч» став першою анімаційною картиною студії Дісней, дія якої розгортається на Гавайях, та першою картиною після виходу мультика «Дамбо», в якій використовувалися фони, пофарбовані аквареллю.

Над створенням образів працював, як завжди, зірковий акторський склад. Стіча озвучив сам режисер стрічки. На роль дівчинки Ліло було запрошено Дейві Чейз, знайому глядачам за фільмами «Віднесені привидами», «Дзвінок», «Бетховен» та ін.  Роль старшої сестри Ліло, Нані, яка замінює їй мати, виконала актриса Тіа Карерре («Мисливці за старовиною», «Частини тіла», «Самотні серця»). За роль злодія Джамби Джукіби взявся Девід Огден Стірс, за роль агента Пліклі – Кевін Макдональд.

Стрічку так тепло прийняли глядачі та критики, що було випущено ще чотири продовження, які вийшли одразу на відео, та телесеріал, що розтягнувся на три сезони.