samolety-multfilm-02(1)(1)

Улюблені історії: «Літачки».

Чудовий мультфільм, що розповідає про події, які відбуваються в знайомому глядачам всесвіті «Тачок», але мова цього разу йде зовсім не про Блискавку МакКвіна та його друзів, а про сміливих, дотепних та працьовитих Літачків. 

Сюжет стрічки розгортається навколо Пилюка Вітрогона – літачка, що працює сільськогосподарським розпилювачем на заштатному провінційному аеродромі «Криві лопаті». В глибині душі Пилюк мріє про те, що одного разу він неодмінно візьме участь у навколосвітніх перегонах найшвидших літаків. Тільки один момент відділяє літачка від здійснення своєї мрії – він панічно боїться висоти. Але згодом, за допомогою свого вчителя – відставного винищувача Шкіпера – Пилюку вдається подолати свій страх та взяти участь в захопливому шоу.

Цей добрий мультфільм, що вчить перемагати свої слабкості та вірити в власні сили, вийшов на великі екрани в 2013 році. Стрічка стала спінн-оффом мультиплікаційної франшизи «Тачки».  Джон Лассетер, режисер попередніх двох фільмів про Тачки, став виконавчим продюсером цього фільму та автором концепції, за якою було створено мультфільм.

До озвучення ролей в стрічці було запрошено відомих американських акторів – Дейна Кука, Стейсі Кіч, Пріянку Чопра, Тері Гетчер та інших. А ось в українському дубляжі над образами Літачків працювали Василь Мазур, Дмитро Завадський, Олег Прімогенов, В’ячеслав Ніколенко, Катерина Сергєєва.

Стрічка була дуже тепло сприйнята як малими, так і великими глядачами, тож згодом на студії прийняли рішення зробити з мультфільму трилогію. В 2014 році з’явилася друга її частина – «Літачки: Рятувальний загін».  Цього разу у фільмі підіймається така важлива тема як збереження лісів. Вже знайомий нам Пилюк Вітрогон залишає великий спорт, аби приєднатися до команди рятівників, яка займається гасінням пожеж.

За мотивами «Літачків» було створено комп’ютерну гру, яка теж набула популярності серед маленьких шанувальників. Чи з’явиться третя частина «Літачків», та коли це відбудеться – поки ще невідомо.