home-on-the-range-1

Улюблені історії: «Не бий копитом».

Важко повірити, але цей чудовий мультфільм, повний гумору та оптимізму, вперше з’явився на великих екранах цілих тринадцять років тому.

«Не бий копитом» став сорок п’ятим музичним повнометражним мультфільмом студії Disney. Це історія трьох корів – нахабної Меггі, манірної Місс Келлоуей та веселої Грейс. Подружки мають знайти гроші, аби викупити закладену ферму. Вони вирішують зловити викрадача рогатої худоби, щоб отримати винагороду та вирішити таким чином свої фінансові проблеми. В пошуках їм допомагають кролик з дерев’яною ногою на ім’я Везучий Джек та кінь шерифа – Брик.

Підготовку до виробництва картини було розпочато ще в 1995-му році, одразу після виходу мультфільму «Покахонтас». Через проблеми виробництва вихід картини було відкладено, студії навіть довелося відійти від своєї традиції – випускати головні картини на День Подяки або під час літніх канікул.

За планами студії «Не бий копитом» мав стати останнім повнометражним мультфільмом, в якому використана мальована мультиплікація. Незважаючи на те, що пізніше ще з’явилася мальована стрічка «Принцеса та жаба», «Не бий копитом» лишився останнім канонічним мультфільмом, створеним з використанням технології CAPS.

До озвучення головних персонажів як завжди було залучено зіркових актрис: роль Меггі виконала американська комедіантка Розанна Барр, знайома глядачам через власний ситком «Розанна»;  роль Місс Келлоуей – британська актриса Джуді Денч, неодноразова лауреатка премії «Оскар» та «Золотий глобус», володарка безлічі премій BAFTA. Серед її робіт такі легендарні картини як «Шоколад», «Гордість та упередження», «Джейн Ейр», «Філомена» та багато інших. А ось над роллю корівки Грейс працювала Дженніфер Тіллі («Зв’язок», «Брехун, брехун», «Кулі над Бродвеєм» та ін.)

Режисери картини – Уілл Фінн та Джон Сенфорд, а ось музику до мультфільму написав майже «традиційний» композитор студії – Алан Менкен.

«Не бий копитом» отримав безліч позитивних відгуків від критиків та мав непогані збори в прокаті. На разі ходять чутки, що Disneyпланує зйомки продовження цього чудового мультфільму.