maxresdefault

Улюблені історії: «Планета скарбів».

Шістнадцять років тому з’явилася на великих екранах ця гостросюжетна, дотепна та захоплююча космічна опера в стилі аеропанк.

Мультфільм є інтерпретацією всесвітньо популярного роману шотландського письменника, найвидатнішого представника англійського неоромантизму Роберта Льюїса Стівенсона – «Острів скарбів». Ця книжка була вперше надрукована в 1883 році, вона розповідає про неймовірні пригоди, пов’язані з пошуком скарбів, які заховав на таємничому безлюдному острові легендарний капітан Флінт. Довгий час вважалося, що острів, змальований Стівенсоном – цілком вигаданий, проте в 1940-х роках було виявлено дивовижну схожість вигаданого острова з островом Пінос, розташованим в 70 кілометрах на південь від Куби, який протягом 300 років був притулком для піратів.

Книга отримала шалену популярність одразу ж після першого видання, її було перекладено на безліч мов та екранізовано близько двадцяти разів. Тож і автори студії Disney не могли лишитися осторонь цього дивовижно сюжету. Однак було вирішено адаптувати історію до сучасних реалій та розповісти її в жанрі стимпанк. Таким чином безлюдний острів перетворився на планету, створену в центрі Всесвіту капітаном Нананіелем Флінтом. Хлопчик Джим стає свідком катастрофи зорельота і рятує смертельно пораненого пірата-прибульця Біллі Бонса, схожого на саламандру. Помираючи, Бонс залишає Джиму голографічну мапу Всесвіту, яка має привести до Планети Скарбів. Таким чином Джим та друг його сім’ї – доктор Доплер – вирушають на пошуки скарбів, та під час польоту стикаються з кіборгом Джоном Сильвером, який прикидається коком на зорельоті…

До роботи над мультфільмом було запрошено популярних голлівудських акторів – Емму Томпсон, Джозефа Гордон-Левіта, Патріка Макгуена, Корі Бьортона та ін. Режисерами стали Рон Клементс та Джон Маскер, відомі сумісними роботами над «Русалонькою» та «Аладдіном».

Завдяки неординарній адаптації сюжету, стрічку було високо оцінено критиками та глядачами. Мультфільм був номінований на «Оскар», премію «Annie» та «Golden Reel».