551998.jpg-r_1280_720-f_jpg-q_x-xxyxx

Улюблені історії: «Пригоди імператора».

Вісімнадцять років тому на великих екранах світу з’явилася ця дотепна сімейна комедія про пригоди молодого та дещо розпещеного правителя інків.

Мультфільм розповідає про доволі егоїстичного та самозакоханого імператора Кузко, який хоче зробити собі вишуканий подарунок до вісімнадцятиріччя – величезний будинок із басейном «Кузкотопія». Заради цього він планує знести будиночок сільського старости Пачі та виселити його сім’ю. Тим часом в імператорському палаці планується змова. Радниця Кузко – Ізма – хоче захопити трон і наказує своєму підручному Кронку отруїти імператора. Але через помилку Кузко випиває не отруту, а магічне зілля та перетворюється на ламу. Наляканий Кузко звертається по допомогу до Пачі, але той згоден допомогти імператору тільки тоді, коли він дасть обіцянку не зносити будиночок Пачі. Кузко не хоче погоджуватися на це, тому оманює Пачі. В цей час Ізма оголошує про смерть імператора та проголошує себе спадкоємицею престолу. Кузко та Пачі мають дібратися до підвалу Ізми, де зберігаються її магічні еліксири. Але й нова імператриця не планує відмовлятися від влади та збирається знайти Кузко першою…

До роботи над мультфільмом було залучено одразу трьох сценаристів – Кріса Вільямса, Девіда Рейндольса та Марка Діндала, останній став і режисером стрічки (пізніше Марк також став режисером ще одної відомої картини студії – «Курча Ціпа»).

До озвучення ролей запросили відомих американських акторів – Девіда Спейда, Джона Гудмена, Ерту Кітт, Патрика Уобертона, Венді Мелік та ін.

Композитором став Джон Дебні, а вокальні партії виконав відомий британський співак Том Джонс. Не дивно, що мультфільм було номіновано на премію «Оскар» в номінації «Краща пісня».

Глядачі дуже тепло сприйняли стрічку, тому в 2005 році на студії випустили сиквел мультфільму – «Пригоди імператора 2: пригоди Кронка». Сюжет розгортається навколо колишнього помічника Ізми – Кронка – який змінився, розпочав нове життя та працює шеф-кухаром. Але через матеріальні негаразди він знову змушений укласти угодою із чаклункою…