Улюблені історії: «Робін Гуд».
Звісно, історія благородного розбійника, що був відомий як покровитель бідняків та сиріт, відома кожному з нас. Тож – ким насправді був знаменитий Робін Гуд і як він отримав своє прізвисько?
На разі існує багато здогадок з приводу того, ким насправді був Робін Гуд. Існує навіть версія, що на початку Робін був лісовим духом в фольклорі фризів, саксів і скандинавів. Але більшість дослідників збігається на думці, що реальний прототип Робіна Гуда, популярного героя середньовічних англійських балад і легенд, жив, імовірно, на початку ХIV століття. Однак найбільш відомий варіант історії дивного розбійника, який дійшов до нас, був записаний Вальтером Скоттом – в ньому автор переніс героя до початку ХII століття, зробивши сучасником Річарда Левове Серце.
Батьківщиною Робіна вважається селище Локслі, проте свою героїчну діяльність, як відомо, Робін розгорнув в Шервудському лісі, неподалік від Ноттінгема – він грабував багатіїв, які йшли з товарами лісовою дорогою та віддавав здобуті гроші і харчі біднякам.
Мало хто замислювався над тим, що звичне нам ім’я Робіна Гуда, яке асоціюється в нас з англійським словом «good» і буквально сприймається як «Робін Хороший», не має нічого спільного з дійсністю. Всьому виною схоже звучання і відповідний зміст. Насправді ім’я знаменитого розбійника походить від виразу «Rob in hood», що дослівно означає «грабіжник в капюшоні», що, власне, цілком відповідає діяльності Робіна.
Робін Гуд – один з небагатьох легендарних героїв англійських балад, який, поряд з королем Артуром, вийшов за межі фольклору і сам по собі став важливою культурною реалією. За мотивами середньовічних легенд про Робіна (яких, до речі, налічується понад 40), було написано безліч літературних творів, створені театральні постановки, фільми та телесеріали.
Найбільш популярний мультфільм про чудового героя належить студії Disney – його було випущено в 1973 році і він став 21 анімаційним фільмом Діснея. За задумом сценаристів всі персонажі втілені в образах тварин: Робін і леді Маріан – лисиці, Батько Тук – борсук, Крихітка Джон – ведмідь, принц Джон і король Ричард – леви і т.д. Мультфільм був тепло прийнятий глядачами, а за роботу автора музики – Джорджа Брунса – його було номіновано на «Оскар» і «Греммі», також він отримав премію «Золотий екран».
Примітно, що представники спільноти «Фурі», популярної в США (це спільнота, яке симпатизує антропоморфним тваринним персонажам), вважають диснеївський фільм про Робін Гуда культовим для своєї субкультури.
Крім того анімаційний Робін Гуд надихнув режисерів на створення ще одного популярного тепер діснеївського персонажа – лиса Ніка Уайлда з «Зоотрополісу».