1466628714_1442683834_4

Улюблені історії: «Рятівники».

Більш ніж сорок років тому на екранах з’явився мультфільм, який ми на разі не тільки вважаємо класикою, але й просто виросли на ньому та з задоволенням переглядаємо його знову та знову – вже разом із власними дітьми.

«Рятівники» стали 23-ім повнометражним фільмом студії та фінальною стрічкою діснеївської «срібної доби», яка почалася з «Попелюшки» і тривала майже тридцять років. Зворушлива історія з життя мишок вийшла на великі екрани в далекому 1977 році. На створення цього мультфільму авторів надихнули одразу дві казки британської письменниці та сценариста Марджері Шарп – «Рятівники» та «Міс Бьянка».

Робота над проектом була дуже складною та трудомісткою, до неї було залучено понад 250 осіб, які самовіддано працювали над створенням стрічки впродовж чотирьох років – адаптували тексти, розробляли нові яскраві сюжетні лінії, створювали дотепні та кумедні діалоги, працювали над анімацією, музичним супроводженням та пошуком «саме тих» акторів, голоси яких мали оживити персонажів.

«Рятівники» були знаковою стрічкою для студії, адже цей мультфільм став останнім для команди, яку Дісней називав «Дев’яткою діснеївських старих». Це були режисери та художники, з якими Уолт не тільки щільно співпрацював, але яких він, власне, самостійно навчав та готував до роботи в сфері анімації. Та водночас ця стрічка стала першою для декількох аніматорів нового покоління, тож «Рятівники» не тільки поєднали старих на нових майстрів студії, але й відкрили простір для самовираження перспективній молоді Disney. Окрім того, фільм став останньою стрічкою для студії, що була створена в техніці «Техніколор».

На той успіх, який здобула стрічка, в студії не розраховував ніхто. Діти просто божеволіли від героїв-аутсайдерів, «Рятівники» одномоментно стали хітовим мультфільмом і згодом були визнані найкасовішим мальованим фільмом 70-их років. Досить того, що стрічка обійшла в прокаті легендарні «Зоряні війни» та наступні десять років жоден з мультфільмів студії не досягав цього рівня.

Музика до стрічки, яку створив композитор Арті Батлер, ще довго випускалася на платівках та касетах, та була номінована на премію «Оскар».

Через тринадцять років після виходу «Рятівників» студія випустила сиквел мультфільму – «Рятівники в Австралії»  – який теж здобув чималої популярності, тож автори одразу ж замислились над наступним проектом, однак смерть актриси, яка озвучувала міс Бьянку поклала край планам на продовження цієї історії. Серіал студії Disney«Чіп і Дейл – бурундучки-рятівнички», який з’явився в 1989 році, спочатку був задуманий як спін-оф історії «Рятівників», але в процесі створення зазнав змін через вихід повнометражного сиквелу.