1240x6201

Улюблені історії : «Секрет Робінсонів».

Десять років тому на великих екранах світу з’явилася ця блискуча комедійна стрічка від Disney. Що ж стало запорукою успіху цього мультфільму та що за сюжет надихнув авторів проекту?

«Секрет Робінсонів» розповідає історію дванадцятирічного винахідника Люїса, що зростає в дитячому притулку, не знаючи власних батьків. Люїсу вдається винайти унікальний сканер пам’яті, завдяки якому він має можливість згадати батька й мати. Однак таємничий незнайомець викрадає апарат Люїса. Проте на науковому ярмарку хлопчик знайомиться з дивовижним Вільбером, агентом «Служби контролю часу», та відправляється разом із ним в далеке майбутнє, де і потрапляє до родини Робінсонів.

В основу сюжету мультфільму лягла книга сучасного американського письменника Вільяма Джойса «Один день з Вільбером Робінсоном». Доречі, ще до екранізації «Робінсонів», Джойс співпрацював зі студією Dіsney в якості одного з сценаристів до мультфільму «Історія іграшок».

Виробництво фільму було запущено ще в 2004 році, однак креативний директор студії Джон Лассетер, що приступив до роботи на цій посаді в 2006 році, залишився незадоволеним головним антагоністом фільму – той був недостатньо страшним та грізним. В результаті майже 60 відсотків матеріалу було вирізано або перероблено, були додані нові сцени та сюжетні лінії.

До озвучування ролей в стрічці були запрошені популярні американські актори – Джордан Фрай, Анжела Басет, Том Кенні, Лорі Меткалф та інші. А ось в українському дубляжі до роботи взялися Дмитро Завадськй, Микола Боклан, Юрій Коваленко, Ірина Дорошенко.

Водночас з виходом фільму, компанія Walt Disney Records випустила альбом із саундтреками. Співавторами альбому, окрім Денні Ельфмана, виступають Руфус Венрайт, Роб Томас, Джеймі Каллум, а також гурти Jonas Brothers, The All-American Rejects та They Might Be Giants. Українською мовою пісні виконали Іван Розін та Олександр Пономарьов.

За мотивами стрічки вийшла однойменна комп’ютерна гра, яка стала пріквелом до мультфільму.