3й

Улюблені історії: «Спляча красуня».

Рівно 60 років тому з’явився цей легендарний мультфільм, що розповідає про зачаровану красуню Аврору, хороброго принца Філіпа та підступну чаклунку Малефісенту. Як його було створено?

«Спляча красуня» стала шістнадцятим повнометражним мультфільмом студії Disney та заснована вона, звісно, на сюжеті однойменної казки Шарля Перо. Хоча про першоджерело цієї історії сперечаються до сих пір, адже визначити єдиного автора просто неможливо. Наприклад переказ Перо заснований на казці Джамбатісти Базіле «Сонце, Луна і Талія», яку вперше було опубліковано ще в 1634-му році. А ось вже знайома версія самого Перо надихнула Василя Жуковського на написання поетичної казки «Спляча Царівна». Окрім того Олександр Пушкін, поєднавши історію Аврори та Білосніжки, створив відому «Казку про мертву царівну та сім богатирів».

Ось і Уолт Дісней не зміг пройти повз цю дивовижну казку. Мультфільм був задуманий ще в далекому 38-му році, але вийшов лише після закінчення Другої світової війни. Сценарій писали сім сценаристів і їм довелося неодноразово переписувати його, адже Дісней увесь час бракував варіанти. Перед сценаристами було поставлено складне завдання – нова принцеса не повинна була бути схожою ані на Попелюшку, ані на Білосніжку. Так з’явився образ простої селянської дівчини, що живе в лісі в компанії трьох тітоньок і нічого не знає про власне королівське походження.

Музику до мультфільму створили Джордж Брунс, Том Адер та Джек Лоуренс, надихнувшись мотивами легендарного балету Петра Чайковського «Спляча красуня». А для озвучення ролі принцеси Аврори було запрошено професійну оперну співачку Мері Коста.

У 2014 році студія Disney випустила ремейк «Сплячої красуні» – повнометражний художній фільм «Малефісент» з Анджеліною Джолі в головній ролі. У картині популярна історія викладається з точки зору Малефісент – головної злочинниці оригінального мультфільму. Незважаючи на те, що фільм отримав досить змішаний відгуки критиків (у більшості випадків нова інтерпретація сюжету була сприйнята негативно), в прокаті картина зібрала понад 758 мільйонів доларів і комерційно виявилася досить успішною. А вже в 2015 році студія оголосила про зйомки продовження стрічки – «Малефісент: Володарка пітьми». Прем’єру фільму заплановано на жовтень 2019 року.