maxresdefault

Улюблені історії: «ВОЛЛ-І».

Неймовірно зворушлива та щімка історія робота на ім’я ВОЛЛ-І знайома кожному прихильнику Disney. Тож як було створено цей мультфільм та що гарантувало йому таку шалену популярність серед  глядачей?

«ВОЛЛ-І», який вийшов на студії в 2008 році, був створений у жанрі стітчпанк та зробив справжній переворот серед мультфільмів з науково-фантастичним характером. Ідея створення цієї стрічки виникла у авторів студії ще в 1992 році. Майбутнього режисера фільму  – Ендрю Стентона (чия попередня стрічка «У пошуках Немо» отримала «Оскар» як кращий анімаційний повнометражний фільм) – дуже зацікавила можливість зробити картину так званого постапокаліпсису,  зобразити світ, покинутий та забутий людьми, засмічений настільки, що місця у ньому лишилося тільки для одного  маленького самотнього робота.

Аби створити дивовижний роботизований голос ВОЛЛ-І, був запрошений звукорежисер Бен Бертт, володар чотирьох премій «Оскар». Він займався такими знаменитими проектами, як «Інопланетянин» та «Індіана Джонс і Останній хрестовий похід». А найдивовижнішою його роботою є створення голосу робота R2-D2 в легендарному фільмі «Зоряні війни». «ВОЛЛ-І» вимагав окремих звуків і нових технологій, які дозволили б роботу виражати емоції, яких ніколи раніше не висловлювали персонажі мультфільмів.

Під час підготовки до зйомок художники студії за своєю власною ініціативою відвідували сміттєзвалища, спостерігали за роботою сміттєвих дробарок та інших гігантських машин.  У якості дизайнера мультфільму виступив Ральф Егглстон, який раніше працював над такими проектами, як «Суперсімейка», «Історія іграшок» і «В пошуках Немо». Головним місцем, звідки Егглстон черпав натхнення для «ВОЛЛ-І», стали ескізи НАСА 60-х і 70-х років.

Окрім головної проблеми стрічки – забруднення навколишньої середи – яка лежить на поверхні, у мультфільмі також підіймається релігійна тема. Це проявляється не тільки в біблійному імені Єва, яке творці дали роботу – коханій ВОЛЛ-І, але й в переосмисленні біблійного ставлення до праці. Праця в мультфільмі видається благом, яке навіть робота може перетворити на істоту, здатну на цілком людські почуття.

Мультфільм отримав безліч нагород, серед яких «Оскар», «Золотий глобус», премія «Сатурн». За сюжетом стрічки було створено також декілька java-ігор.