88171

Улюблені історії: «Вольт».

Чудова зворушлива сімейна стрічка про пригоди відважного песика Вольта з’явилася на великих екранах дев’ять років тому.  В чому полягає її унікальність?

Історія хороброго Вольта, його маленької хазяйки Пенні, їхніх друзів та ворогів вийшла в прокат у 2008 році. Мультфільм розповідає про два світи – світ знімального майданчику з його бутафорією та спецефектами, та реальний, серйозний світ, що повен небезпек. Створення цього мультфільму виявилося поворотним моментом в історії студії, адже його авторами стали Джон Лассетер (арт-директор та режисер студій Disney та Pixar), а також Ед Катмулл, президент обох цих студій, який взагалі стояв біля джерел створення комп’ютерної анімації.

Аби домогтися реалістичності та правдоподібності в анімації, творці персонажів провели багато часу, вивчаючи поведінку справжніх собак. Під час роботи над образом пса Вольта на студії перебувало кілька собак, спостерігаючи за якими, аніматори вносили певні штрихи до загального образу персонажа. Складність полягала в тому, що собаки, особливо цуценята, постійно рухаються та здатні раптово повністю змінювати поведінку та заняття. Для створення зовнішнього вигляду Вольта використовувалися образи різних порід собак, але за основу була взята Біла швейцарська вівчарка (відома також як «американська вівчарка»), характерні риси яких – довгі загострені вуха і пухнастий хвіст – були підкреслені.

Одним з найскладніших персонажів виявився Ріно. Аби передати його реалістичність, на студії завели справжнього хом’яка на прізвисько Дойнк. Щоб повністю визначити характер його пересування, хом’яка знімали на камеру знизу, коли він рухався по прозорій поверхні. Для створення зовнішнього вигляду Ріно використовували домашню шиншилу Джона Лассетера.

Дія мультфільму розгортається в різних частинах Америки з різними типами ландшафту та освітлення, в різний час доби і при різних погодних умовах. Тож автори вирішили не створювати чіткі елементи фонів і задніх планів, які зазвичай виходять при комп’ютерному моделюванні і виглядають нереально, а замінити їх мальованими аналогами, які використовують художники-пейзажисти.

До озвучення ролей в мультфільмі були запрошені такі зіркові актори як Джон Траволта, Майлі Сайрус, С’юзі Ессман, Макр Уолтон та інші.

Стрічка отримала дуже теплі відгуки критиків та глядачей з усього світу, її було номіновано на «Оскар», «Еммі» та «Золотий глобус». Наприкінці 2008 року було видано барвисту та захопливу книгу, що розповідає про створення мультфільму. Також на основі «Вольта» було створено безліч комп’ютерних ігор.