knigadzhunglej

В Діснеївського Мауглі ювілей!

 

18 жовтня рівно 50 років виповняється славетному мультфільму студії Disney– «Книзі Джунглів».

Дивовижна стрічка, яка побачила світ в далекому 1967 році була приречена на успіх. «Книга Джунглів» стала дев’ятнадцятим повнометражним фільмом студії та останнім мультфільмом, створенням якого керував безпосередньо Уолт Дісней.  Уолт вирішив, що оригінал Кіплінга занадто похмурий та драматичний для сучасного глядача. Адже збірка Редьярда Кіплінга «Книга Джунглів» , яка вийшла ще в 1894 році, мала дуже повчальний характер та змальовувала світ тварин та людського дитинча в ньому в дещо жорсткій манері.

З цього приводу в Діснея виникло непорозуміння зі сценаристом майбутніх «Джунглів», Біллом Пітом, в результаті чого Піт залишив проект. Було прийняте рішення – стрічку треба наповнити гумором, іронією, забарвити важкі та суворі моменти, які присутні в книзі. Тому перше, що сказав Дісней Ларрі Клеммонсу – новому сценаристу стрічки – «Я не хочу, щоб ти читав все, що було написано до тебе з цього приводу».

В стрічці присутня безліч сцен та моментів, які аж ніяк не узгоджуються з оригіналом. Наприклад – Каа в книзі – друг та радник Мауглі, який рятує його від мавп, а в мультфільмі він – лиходій, який має намір з’їсти Мауглі. Чи бандар-логи, які в мультфільмі мають власного короля Луі – в оригіналі Кіплінга бандер-логи не здатні обрати вожака.

Завдяки «Книзі джунглів» діти всього світу тепло познайомилися з такими улюбленими тепер персонажами: хоробрим і допитливим Мауглі, відданим і незграбним Балу, мудрим Багірою (на відміну від популярного радянського мультфільму цей персонаж у Діснея чоловічого роду) і багатьма іншими.

В 2016 році студія Disneyвипустила на великі екрани так званий ремейк славетного мультфільму – повнометражний художній фільм з елементами комп’ютерної анімації. Єдиний «живий» актор цієї стрічки – виконавець ролі Мауглі Ніл Сетхі. Над образами інших мешканців джунглів попрацювали такі славетні актори як Білл Мюррей (Балу), Бен Кінгслі (Багіра), Скарлетт Йохансон (Каа), Джанкарло Еспозіто (Акела) та інші. Режисером нового фільму став Джон Фавро.