mikki_maus_1920x1200

Велике життя маленького мишеняти.

18 листопада славетний Міккі Маус відсвяткував свій 88-ий день народження.

Кумедне мишеня, яке сьогодні є не тільки символом студії Дісней, а й символом американської поп-культури взагалі, вперше з’явилося на великих екранах у 1928 році. Міккі був створений як заміна популярному кролику Освальду, права на якого Дісней втратив через необачність. Було необхідно створити яскравого, смішного, веселого персонажа, який би міг затьмарити славу Освальда. За роботу взявся аніматор Аб Айверкс та, звісно, сам Уолт Дісней.

Своїм ім’ям знамените мишеня зобов’язано дружині Діснея Лілліан – саме вона наполягла на ньому, адже Уолт планував назвати героя Мортімером. А ось самому Міккі Маусу зобов’язаний ім’ям легендарний американський співак Мік Джаггер – в своїх інтерв’ю Джаггер розповідав, що батьки вирішили назвати його на честь Міккі Мауса, адже він народився дуже щупленьким та з великими вухами.

З ім’ям Міккі пов’язана ще одна знаменна подія – воно було паролем для початку висадки союзницьких військ у Нормандії. А питання «Who is Mickey Mouse’s girlfriend?» («Хто є подружкою Міккі Мауса?») допомагало виявляти німецьких шпигунів під час Другої світової війни.

А ще, як не дивно, завдяки Міккі Маусу було засновано «Союзмультфільм». У  1935 році на першому Московському міжнародному кінофестивалі мультфільм «Міккі-диригент» отримав високу оцінку. Сподобалася стрічка і Сталіну – він одразу ж віддав наказ про створення «Союзмультфільма».

Про заслуги та популярність Міккі можна розповідати дуже довго. Він, наприклад, став першим анімаційним персонажем, який був удостоєний зірки на Алеї Слави в Голлівуді – поряд с Елвісом Преслі та Джеком Ніколсоном. До речі Міккі – дуже заможний кавалер, адже його щорічний дохід складає шість мільярдів доларів.

У чому ж секрет такої приголомшливої популярності та довголіття цього мишеняти? Напевно у любові, яку вклали в нього його творці. Бо, як зазначав сам Дісней: «Я зустрічав багатьох жінок. Але я люблю Міккі Мауса більше, ніж будь-яку з них».