viseira-kriat-minnie-tema-infantil-pronta-entrega-D_NQ_NP_807122-MLB27350599509_052018-F

Весняні хвороби у дитини. Як уникнути?

На початку весни через нестачу сонця, вітамінів та поживних речовин, організм будь-якої людини виснажується. Доросла людина може протистояти інфекціям завдяки імунітету, а от діти не мають такого надійного захисту.

Відомо, що зовсім маленьких діточок, яким ще не виповнилось піврочки, захищають імуноглобуліни, які потрапляють в організм дитини в період внутрішньоутробного розвитку разом із кров’ю матері.  А ось власні захисні клітини дитячий організм починає виробляти тільки в п’ять-шість років та закінчує лишень у період статевого дозрівання.

Причин зниження імунітету у дітей безліч – це стреси, хронічні захворювання, неправильне харчування тощо. На початку весни особливу увагу треба звернути на наступні моменти.

Правильне харчування дитини – основа здоров’я. Їжа повинна бути багатою на вітаміни, білки, вуглеводи, мікроелементами. У раціоні дитини обов’язково мають бути овочі, фрукти, соки, кисло-молочні продукти (сир, кефір, ряжанка), м’ясо (бажано дієтичних сортів – курка, яловичина, кролик, індичка), яйця (в них міститься багато білка і заліза) , супи на нежирних і овочевих бульйонах, різні каші.

Дуже важливим фактором є якість сну та режим відпочинку. Сон дитини повинен тривати мінімум 10 годин. Перед сном небажані ігри на комп’ютері, перегляд телевізора, прослуховування голосної музики. Тоді сон буде спокійним і глибоким, а дитина прокинеться з гарним настроєм.

Вкрай обережно потрібно поводитися з імуностимуляторами. Імунна система приходить в стан підвищеної боєготовності, коли потрібно відбити напад зовнішнього ворога – віруси або бактерії. Якщо ж без кінця підкормлювати її імуностимуляторами, вона постійно знаходиться в стані оборони. Спочатку за звичкою шукає зовнішнього ворога, а якщо не знаходить, починає шукати його всередині, руйнуючи здорові тканини організму; це може привести до серйозних аутоімунних захворювань. Тож імуностимулюючі препарати повинен призначати виключно лікар-імунолог і тільки за суворими показаннями.

Ефективність профілактики простудних захворювань підвищують загартовування, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, а також комфортний психологічний клімат в родині. Дотримуйтесь  цих простих правил і ви напевно помітите, що ваша дитина стала хворіти набагато рідше.