Безымянный

Як обирати дитячі книжки?

Психологи стверджують, що саме від того, як в дитини складуться відносини з її першими книжками, залежатиме, чи стане вона книголюбом надалі. Відомо, що раннє читання – запорука повноцінного розвитку малечі, тож, вибір дитячих книжок – діло дуже й дуже важливе та відповідальне. Як не допустити помилок  та на що звернути увагу – розповідає наша стаття.

Коли ми згадуємо про дитячу літературу, найчастіше маємо на увазі казки – і це досить зрозуміло.  Тут рекомендації психологів доволі конкретні: в перші три роки життя дитині бажано читати прості казки про тварин,  з трьох до шести – казки з конкретним сюжетом, головними героями яких є люди; у віці з семи до одинадцяти років діти схильні «приміряти» персонажів на себе, тож тут підійдуть казки з більш складним сюжетом та моральним підґрунтям.

Але якщо відійти від внутрішнього складу, якою має бути сама книжка, яким параметрам повинна відповідати? Насправді, все доволі просто.

Книги в м’яких палітурках доволі швидко рвуться та брудняться. Тож, обкладинка дитячої книги має бути твердою, з міцним корінцем. Також бажано, щоб сторінки були прошиті, а не склеєні – це значно продовжить термін використання книжки.

Розмір книги має відповідати формату 17×24. Цей формат ідеально підходить для дитячих долоньок, дитині не важко тримати книгу в руках. Книги меншого розміру містять, відповідно, і більш дрібний шрифт, що може завдати шкоду зору дитини. Більші книжки не зручно охоплювати поглядом та складно читати.

Шрифт в книзі має бути доволі великим та розбірливим – це значно полегшить завдання батьків при навчанні малюків читання.

Текст мають супроводжувати яскраві та якісні зображення, вони допоможуть дитині в візуалізації почутого чи прочитаного.

Сторінки книги мають бути доволі щільними. Краще віддавати перевагу книгам зі сторінками з офсетного паперу, адже на відміну від крейдованого паперу він не створює відблисків, які дуже шкідливі для дитячих очей, та не так приймає не себе сліди від пальців.

Обов’язково зверніть увагу на ці характеристики, коли будете обирати чергову книжку для свого малюка, адже дуже важливо, аби дитина знайомилася тільки із якісною та перевіреною літературою.