89913015

Як святкують Новий рік?

Новий рік – одне з найулюбленіших свят малюків та дорослих, свято веселе та яскраве, свято, яке завжди дарує віру та надію на краще. По всьому світу люди однаково загадують бажання та чекають на диво, але є деякі дивні та особливі традиції, що характерні тільки для певних країн. Тож – як зустрічають Новий рік в різних куточках нашого світу?

В Румунії ще й досі живе легенда про те, що напередодні Нового року тварини здатні розмовляти людською мовою. Тому опівночі фермери традиційно йдуть до хліва та загонів, аби послухати, що «скажуть» їм їхні вихованці.

А ось в Фінляндії, наприклад, Новий рік відзначають виключно в ресторанах – в колі друзів та обов’язково за розкішною трапезою, аби весь рік був ситним та «смачним». А ще – саме з цієї країни пішла традиція ворожити на воску. Речовина розплавляється та виливається в холодну воду. Розглядаючи фігури та картинки з застиглого воску, люди здогадуються, чого їм чекати в майбутньому.

Найромантичніший Новий рік, звісно, в Венеції – місті закоханих. Протягом десяти останніх років 31 грудня на площі Св. Марка проходить фестиваль поцілунків. Закохані з усього світу прямують до Венеції, аби в святкову ніч довести одне одному своє кохання поцілунком справжньої любові.

В Італії взагалі дуже експресивно відмічають прихід Нового року – люди викидають з вікон старі речі, які втратили цінність, або просто перестали приносити радість.Тож, слід бути дуже обережним, гуляючи під вікнами мирних городян – на вас може звалитися праска, столові прибори, набір інструментів та, навіть, меблі.

Люди, що живуть в Південно-Африканській республіці, відзначають новорічне свято не менш екстравагантно, ніж італійці. В цей час з відкритих вікон у величезній кількості починають падати холодильники. Через існування цієї традиції під час святкування Нового року служби правопорядку закривають в містах цілі квартали.

Дуже дивна традиція існує в чилійському містечку Талька – там більшість сімей зустрічає Новий рік на кладовищі, біля могил своїх померлих родичів. Вперше таке святкування відбулося в 1995 році, коли одна багатодітна сім’я в переддень свята вирішила вшанувати пам’ять загиблого родича біля його могили. З тих пір звичай прижився  – об 11 вечора ворота кладовища урочисто відкриває мер Тальки, потім проходить поминальна церковна служба і люди відправляються до могил своїх родичів зі свічками та квітами.

 

А ось відомий усім звичай обмінюватися різдвяними та новорічними листівками з’явився в Англії. В цій країні написання та отримання святкових листівок – справжній ритуал, без якого просто неможливо уявити новорічне поздоровлення. Окрім того, обов’язковим вважається «впустити Новий рік»: рівно опівночі господарі будинку відчиняють задні двері, аби старий рік залишив їх дім, та відчиняють двері передньої, аби впустити довгоочікуваний новий.

Звичайно, в світі дуже багато різноманітних традицій, правил та навіть забобонів щодо цього чудового свята. Ми вважаємо, що найголовніше – зустрічати Новий рік з відкритим серцем, гарним настроєм та надією – тоді диво обов’язково відбудеться!