svMikola-min

Як звернутися до Чудотворця?

Вже котрий рік поспіль на початку грудня розпочинає свою роботу пошта Святого Миколая. Куди відправляти листи із побажаннями та як працюватиме цього року резиденція Миколая в Києві?

Вже дуже скоро розпочне низку новорічних свят день святого Миколая Чудотворця, або «Миколи Зимового», який ми відмічаємо 19-го грудня і який в нашій країні завше вважався не менш важливим, ніж свято Різдва та Хрещення. За легендою Святий Миколай був родом з багатої сім’ї, але відмовився від грошей, присвятив себе духовному життю, а весь свій спадок віддав на благодійність. Про добрі справи та дива Миколая ходить чимало казок і легенд. Вважається, що напередодні свого дня Чудотворець залишає подарунок під подушкою кожної слухняної дитини, а неслухам підкладає прутик чи вугіллячко. Тож кожного року діти пишуть Святому Миколаю листи з проханнями зробити ще одне маленьке диво для них, подарувати подарунок, а натомість обіцяють в наступному році поводитися краще.

В Карпатах, на території Національного природного парку “Гуцульщина” з 2003 року реалізується проект “Туристично-мистецький комплекс “Маєток Святого Миколая”, де цілий рік відбуваються цікаві події, проходять фестивалі, ігри, майстер-класи та презентації. З цього ж року працює і Пошта Чудотворця. Щороку окрім тисяч паперових листів до резиденції Миколая надходять і електронні – кожна дитина може залишити коментар із побажаннями на спеціальному сайті та обов’язково отримає відповідь (http://mykolaj.if.ua/sendletter).  Якщо ви не маєте часу відвідати цей чудовий маєток, можете відправити листа на цю адресу: с. Пістинь, Косівський район, Івано-Франківська обл., 78633, Святому Миколаю.

Головна резиденція Святого Миколая в Києві знаходиться в козацькому поселенні «Мамаєва слобода». Цього року вона працюватиме до 28-го грудня – всі бажаючі можуть відвідати цікаву екскурсію козацьким поселенням, познайомитися із давніми музичними інструментами, поспілкуватися із Миколаєм та отримати від нього подаруночок. Також можна відправити й листа до цієї резиденції: м. Київ, вул. Михайла Донця, 2, Мамаєва Слобода, Резиденція Святого Миколая, 03016.

Але це не єдине місце в Києві, де напередодні свята можна лишити листа Чудотворцю або, навіть, поспілкуватися із ним. 30 листопада, наприклад, на території Києво-Печерської лаври в Великій лаврській дзвіниці також відкрилася резиденція Святого Миколая за адресою: вул. Лаврська, 9, Київ. Цю резиденцію можна відвідати в складі дитячої групи (побачити новорічну виставу та потрапити на майстер-клас з розпису гіпсових фігурок і мозаїки) або самостійно.

Окрім того, безпосередньо 19 грудня о 20:00 Святий Миколай відкриє головну ялинку країни на Софійській площі. В цей святковий день Миколай роздаватиме подарунки та буде веселитися разом із дітьми. Очікується також відкриття резиденції Чудотворця на Михайлівській площі, де відбуватимуться новорічні гуляння в столиці.