lusk-animator

З днем народження, маестро!

28 жовтня свій 104 день народження відсвяткував останній з представників «золотого віку» компанії Disney– неперевершений Дон Ласк.

Дон розпочав свою кар’єру в анімації в Компанії Disney в 1933 році. Ласк працював там постійно до 1960 року, за винятком лишень двох подій в житті Дона: страйк Діснея і його військова служба. З сімнадцяти анімаційних фільмів, які були створені на студії за цей час, Ласк був аніматором в тринадцяти з них – починаючи з «Білосніжки» та закінчуючи стрічкою «101 далматинець». Серед персонажів, створених Ланом – Венді з «Пітера Пена», персонажі «Аліси в країні чудес», «Бембі», Клео та Фігаро з «Піноккіо» та багато-багато інших.

Останнім фільмом, над яким працював Ласк на студії, був «101 далматинець». Але Дон навіть не дочекався прем’єри стрічки – його було звільнено. Дон дуже болісно сприйняв необхідність покинути компанію. Після того, як Лас пішов з Disney, він провів багато років, займаючись анімацією в різних студіях, в тому числі «UPA» (де він працював над мультфільмом «Gay Purr-ee», за сюжетом ця стрічка дуже нагадує «101 далматинець», тільки головними персонажами там є кішки). Ласк змінив багато студій, в тому числі він був співробітником студії Уолтера Лантца «DePatie – Freleng» та «Bill Melendez Productions» (на цій студії було знято повнометражний мультфільм за серіалом «Снупі та дрібнота пузата»).

Більшу частину своєї майбутньої кар’єри Ласк пропрацював в «Hanna-Barbera», де він став режисером сотень епізодів незліченних серіалів, серед яких «Смурфіки», «Скубі Ду», «Ведмідь Йогі», «Друпі», «Сімейка Адамс», «Пірати Чорної води», та багатьох інших.

Дон Ласк працював дуже довго, тільки після свого вісімдесятого дня народження він вийшов на пенсію. Нажаль, студія Disney так і не вшанувала Ласка однією зі своїх нагород «Disney Legend», віддаючи їх різним представникам індустрії розваг, які зробили набагато менше для історичної спадщини компанії, ніж Ласк. Але навіть це не може знецінити легендарний статус Дона Ласка, який зробив колосальний внесок в розвиток та зростання анімації як в студії Disney, так і за її межами.

Тож – з Днем народження, Маестро! Многая літа!